Відбулося засідання Координаційної ради з моніторингу реалізації проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”

e-mail Друк PDF

16 жовтня під головуванням директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олени Адамович відбулося засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації в області проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза ІІ”. В засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, члени Координаційної ради, зокрема голови райдержадміністрацій та районних рад 11 районів області у яких впроваджується Проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Відповідно до порядку денного засідання розглянуто питання про підбиття попередніх підсумків реалізації другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у 2013 році, стан впровадження Проекту в районах-учасниках та підготовка до моніторингу місії аудиторів Проекту, а також впровадження навчального курсу зі сталого розвитку в Полтавській державній аграрній академії.

За інформацією заступника директора Департаменту-начальника управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитра Орлова, спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» співпрацює з 900 громадами в усіх регіонах Україні для підтримки сталого розвитку сільських територій шляхом впровадження ініціатив з само-уповноваження та відродження громад для реального покращення рівня їх життя на місцевому рівні. Крім того, Проект підтримує співпрацю громад з обласними, районними та місцевими органами влади за допомогою розвитку та реалізації багатостороннього партнерства між громадами та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями, внаслідок якого ми разом створюємо відчутну покращення якості життя на селі.

Друга фаза Проекту розпочалась у червні 2011 року, і триватиме до червня 2015 року. Бюджет проекту – 17 млн. євро. Ініціатива фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, за підтримки Уряду України та у партнерстві з місцевими органами влади / самоврядування.

В Полтавській області Проект реалізується з 2009 року. Перша фаза Проекту дала змогу реалізувати 50 мікропроектів громад Полтавської області загальною вартістю понад 7 млн. грн. 11 липня 2011 року розпочалось впровадження другої фази Проекту з підписання відповідної Угоди про співробітництво між Проектом, облдержадміністрацією та обласною радою, яка триватиме до 2015 року. Мікропроекти громад реалізуються в рамках трьох компонентів Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»: основного, з відтворення досвіду та енергоефективності у 11 районах області, загалом на території області буде реалізовано 51 ініціативу громад. У 2013 році на 13 об’єктах вже завершено ремонтно-будівельні роботи за мікропроектами громад, що реалізуються Проектом. До кінця 2013 році планується реалізація 19 мікропроектів, в тому числі 3 за основним компонентом, 10 за компонентом відтворення досвіду, 6 з енергоефективного компоненту.

У ході засідання керівники районів поінформували про стан впровадження проекту на території свого району, були обговорені проблемні питання, які виникають при реалізації ініціатив громад та пропозиції щодо їх вирішення.