Засідання Ради регіонів

e-mail Друк PDF

16 жовтня у місті Бориспіль Київської області під головуванням Президента України Віктора Януковича відбулося виїзне засідання Ради регіонів.

Полтавщину на засіданні представляли перші керівники області - голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот.

На засіданні виступив Президент України Віктор Янукович, який порушив ряд важливих питань соціально-економічного розвитку регіонів.

Зокрема, Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів провести засідання з питань розвитку дитячих будинків сімейного типу. «Ми дуже добре знаємо, що це (інтернат) не той заклад, який дає належну освіту і належне виховання. Тому, шановні колеги, нам з вами треба подумати, і я, Микола Янович, буду вас просити, щоб ви з цього питання зробили заслуховування на Кабінеті Міністрів», - сказав Віктор Янукович.

Глава держави зазначив, що на сьогодні в інтернатах знаходиться приблизно 13 тисяч дітей-сиріт, а за останні роки у прийомних сім'ях розміщено 7 тисяч дітей-сиріт. За словами Президента, лідерами з влаштування дітей-сиріт у прийомні сім'ї є Київська, Харківська та Донецька області. «Чому в інших регіонах не йде ця робота, чи слабко йде? Чому в трьох регіонах вона пішла нормально, а в інших регіонах йде погано?» - запитав Віктор Янукович.

Президент України Віктор Янукович вимагає від керівників центральних та місцевих органів влади розглянути питання забезпечення житлом дітей-сиріт, які досягли повноліття.

«Ми з вами добре знаємо, що, коли ці діти виростають, їм нема де жити і де працювати. На цьому в них завершується життя. Про них нема кому подбати, крім держави. І цією програмою треба опікуватись уже сьогодні, тому що ця проблема існує сьогодні, а далі вона буде ще більше загострюватись, і нам її треба вирішувати», - сказав Президент.

За словами Глави держави, найближчими роками треба забезпечити житлом майже 20 тисяч дітей-сиріт, які повинні бути готові для дорослого життя.

Президент зазначив, що під час навчання ці діти матимуть змогу жити у гуртожитках, а після цього держава повинна подбати про забезпечення їх житлом. «Подумайте, кожен з вас, я звертаюсь перш за все, до голів обласних адміністрацій, і будьте готові на це питання дати відповідь», - сказав Віктор Янукович.

Президент України Віктор Янукович вимагає від Уряду розробити програму відновлення судноплавства на Дніпрі для розвитку сільськогосподарського виробництва. Про це він сказав під час засідання Ради регіонів у місті Бориспіль Київської області.

«Товаровиробники все більше, все голосніше кажуть про те, що нам треба відновлювати судноплавства на Дніпрі. З економічної точки зору це дуже вигідно. Сам Бог для нас створив такі умови, і якщо ми їх не використаємо, то буде неправильно. Тому, Микола Янович, треба включати цю програму», - сказав Президент.

Він зазначив, що в Раді регіонів беруть участь представники бізнесу, які готові вкладати кошти в розчищення руслу Дніпра.

За словами Глави держави, для розвитку економіки важливо не лише зібрати великий врожай, а й забезпечити його зберігання та транспортування. На переконання Віктора Януковича, використання Дніпра для перевезення сільськогосподарської продукції сприятиме розвитку агропромислового комплексу в цілому.

Президент України Віктор Янукович наголосив на важливості розвитку необхідної інфраструктури в сільській місцевості: «Якщо ми не будемо вкладати кошти в сільську інфраструктуру, якщо ми не будемо будувати дороги, якщо ми не будемо будувати житло для селян, село не буде розвиватися».

Президент звернувся до Міністерства регіонального розвитку, Міністерства агропромислової політики з вимогою спільно розробити програми розвитку інфраструктури села, будівництва житла для людей та об'єктів інфраструктури.

За словами Глави держави, в деяких регіонах є приклади реалізації подібних інфраструктурних проектів. «Але, на жаль, ці приклади поки що поодинокі. А у нас тут повинна працювати система», - зазначив Віктор Янукович.

Президент України Віктор Янукович звернув увагу на важливість вирішення питання переробки отрутохімікатів, які зберігаються в сільській місцевості, та організації проведення відповідних робіт.

«По-перше, ми повинні подивитись на облік тих отрутохімікатів, які сьогодні зберігаються в сільській місцевості. І по-друге, що з ними робити», - сказав Глава держави.

На переконання Глави держави, хімічні відходи необхідно вивозити і переробляти. Організацією відповідної роботи, зазначив Віктор Янукович, має займатися Міністерство промислової політики України.

За його словами, в цьому питанні необхідно скористатися досвідом інших країн світу, адже в них налагоджена переробка таких речовин.

Президент України Віктор Янукович наголосив на необхідності розвитку фермерських господарств, сімейних ферм та створення мотивацій для них. Про це Глава держави сказав під час виїзного засідання Ради регіонів у Борисполі.

«Сьогодні ми занадто захопилися великотоварним виробництвом, а фермерське господарство сьогодні кинуте напризволяще - немає належної уваги з боку держави», - сказав Віктор Янукович.

Президент зауважив, що нині практично відсутня система мотивацій для фермерів, що призводить до стримування розвитку фермерських господарств і негативно впливає на експортний потенціал країни.

«Саме фермерські господарства забезпечують найбільшу кількість робочих місць. Про це треба пам’ятати», - наголосив Глава держави.

Президент України Віктор Янукович підкреслив важливість важливість розробки програми будівництва місцевих доріг на наступний рік.

«Нам треба на 2014 рік мати окрему програму будівництва місцевих доріг», - сказав Глава держави під час виїзного засідання Ради регіонів у Борисполі Київської області.

Глава держави поцікавився у Міністра інфраструктури Володимира Козака, на якому етапі перебуває розробка відповідної програми.

Віктор Янукович нагадав, що раніше через підвищення тарифів на залізничні перевезення зріс обсяг вантажних автоперевезень, що призвело до надзвичайного зношення дорожнього покриття.

«Ми з вами бачимо, що без якості будівництва доріг, без якості ремонту доріг нам далі утримувати дорожнє господарство неможливо», - сказав Глава держави.

Президент наполягає на належному виконанні програми «Шкільний автобус». «Міністр освіти і науки та органи місцевої влади відповідають за виконання програми «Шкільний автобус», - заявив Президент України Віктор Янукович.

«Дітей ми повинні перевозити в теплих автобусах, по розчищених дорогах, щоб не було так, як було минулої зими», - сказав Віктор Янукович.

Він також вважає за необхідне обладнати шкільні автобуси приладами GPS. «У міських, районних службах треба знайти можливість призначити такий відповідальний орган, який буде контролювати рух шкільних автобусів, щоб його можна було відслідковувати», - зазначив Президент.

На думку Віктора Януковича, Державний фонд регіонального розвитку повинен запрацювати на повну потужність у 2014 році. «Він повинен запрацювати на повну потужність вже в наступному році. Я переконаний - як тільки запрацює цей фонд, у нас багато проблем зникне», - сказав Глава держави.

Президент підкреслив, що Державний фонд регіонального розвитку повинен стати важливим джерелом акумулювання коштів на розвиток комунального господарства. За його словами, щоб посилити роль регіонів у модернізації комунального господарства, буде продовжуватись децентралізація системи міжбюджетних відносин.

Як вважає Віктор Янукович, вирішити таке завдання лише за рахунок державного та місцевих бюджетів неможливо. «Урядовці разом із керівниками регіонів мають створити всі умови для залучення до цього процесу міжнародних фінансових організацій, приватних інвесторів, у тому числі на умовах державно-приватного партнерства», - сказав Президент.

Президент України Віктор Янукович наголосив на необхідності першочергового забезпечення теплопостачання об’єктів соціальної інфраструктури.

«Житловий фонд об’єктів соціальної і культурної сфери, школи, дитячі садки, лікарні, громадські заклади - це найперше завдання, яке ми повинні забезпечити, тобто завершити планові роботи на об’єктах теплопостачання і сформувати запаси палива», - сказав Глава держави.

За словами Президента, під час підготовки до зимового періоду необхідно врахувати минулорічні недоліки з метою запобігання їх повторенню.

Глава держави також поцікавився у Віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка ситуацією з забезпеченням громадян вугіллям.

Учасники засідання одностайно підтримали рішення про подання Україною заявки на право проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року.

«Це питання дуже непросте, ми з вами пройшли Євро-2012», - сказав Глава держави.

Віктор Янукович зазначив, що можливість проведення в Україні зимових Олімпійських ігор є дуже великою честю для країни. Водночас, на переконання Президента, це питання не повинне перебувати під впливом популізму, а вирішуватись ефективною роботою над підготовкою проекту заявки на право проведення Олімпійських ігор.

Президент розповів, що вивчав досвід інших країн, які проводили подібні заходи, зокрема Канади та Росії.

Як зауважив Віктор Янукович, витрати на підготовку до Олімпіади будуть не меншими, ніж кошти, витрачені на підготовку до Євро-2012. «Тому коли зараз приймаємо рішення, і це стосується глибоких і величезних капіталовкладень, я невипадково виніс це питання на рішення Ради регіонів. Коли ми розглядаємо це питання, його треба приймати свідомо і взяти на себе відповідальність. Ми готові до цього чи ні, шановні колеги?» - сказав Президент, звертаючись до присутніх.

Після цього всі учасники засідання проголосували за подання Україною заявки на право проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року.

У свою чергу, розповідаючи про підготовку України до цього заходу, Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул повідомив, що вже зроблено дуже багато роботи в цьому напрямку.

Так, за його словами, відпрацьовано державно-цільову програму розвитку зимових видів спорту. Олександр Вілкул поінформував, що до 14 листопада Україна має можливість подати до Міжнародного олімпійського комітету лист-декларацію про наміри боротися за право проведення Ігор.

«У березні 2014 року Україна повинна подати до МОК заявковий файл, над яким зараз йде робота. Хочу доповісти, що перший проект заявкового файлу буде готовий вже 4 листопада. Таким чином, ми зможемо представити наше бачення експертам з МОК та міжнародних федерацій», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що у 2014 році МОК оголосить шорт-лист міст-кандидатів на право проведення Олімпіади 2022 року. За його словами, Україна зробить усе, щоб потрапити до цього шорт-листа.

Віце-прем’єр додав, що для підготовки української заявки залучені міжнародні фахівці, провідні експерти з досвідом підготовки переможних олімпійських заявок.

На переконання Олександра Вілкула, незважаючи на дуже велику конкуренцію, в умовах якої Україні доведеться боротися за право проведення Олімпіади, країна має великі шанси на перемогу. «Оскільки містом-господарем зимових Олімпійських ігор 2018 року буде місто Пьончанг (Південна Корея), і за відсутності претендентів з Північної Америки, стає більшою вірогідність проведення зимових Ігор у Європі», - сказав він.

Президент України Віктор Янукович вважає за необхідне розглянути питання ефективності діяльності керівників місцевих органів влади.

«Найближчим часом ми будемо підбивати підсумки регіонів за цей рік. Ми обговоримо це питання у вузькому колі, у нас є багато претензій до голів обласних державних адміністрацій, по окремим є дуже негативні висновки, і це окрема розмова, і вона буде найближчим часом», - сказав Глава держави.

Віктор Янукович наголосив, що вже давно визначені принципи роботи та критерії оцінки керівників областей. «І якщо наші голови не відповідають цим критеріям і оцінкам, будемо приймати рішення і готувати пропозиції. Нікого не треба умовляти працювати. Ми багато вже пройшли разом часу, щоб не розуміти, чи здатен ефективно працювати, чи ні, але від цього не повинні страждати люди», - сказав Президент.

 

(За матеріалами офіційного інтернет-представництва «Президент України Віктор Янукович»)