Ювілейний вечір Григорія Левченка

e-mail Друк PDF

17 жовтня у Полтаві відбувся ювілейний вечір Григорія Левченка, заслуженого працівника культури України, заслуженого діяча мистецтв України, професора, лауреата Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості «Золота фортуна», лауреата обласної премії імені Панаса Мирного, кавалера орденів «За заслуги» III ступеня, «Знак Пошани» та «Миколи Чудотворця».

Видатному педагогу, вченому, музиканту, автору понад 80 наукових праць, а також підручників, нотних збірок та концертних програм нещодавно виповнилося 80 років.

Більше 34 років Григорій Левченко є незмінним керівником одного із найкращих і найвідоміших пісенно-танцювальних колективів Полтавщини і України - українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка.

В актовій залі університету зібралося чимало шанувальників «Калини», яка стрімко і впевнено увійшла у музичне життя Полтавщини, аби звеличити українську народну пісню, донести її до кожного полтавця.

Квіти та теплі слова на адресу ювіляра та калинян засвідчили любов і щиру вдячність земляків до Григорія Левченка та його учнів.

Від імені депутатського корпусу обласної ради ювіляра привітав голова обласної ради Іван Момот.

- Творчість Григорія Семеновича зміцнює народні мистецькі традиції, формує у сучасників високе почуття національної гордості, збагачує духовність, - наголосив Іван Момот.

Він зазначив, що успіх та визнання «Калини» у значній мірі є результатом звитяжної праці його керівника, який доклав чимало зусиль для творчого становлення та розвитку колективу. При цьому голова обласної ради підкреслив, що «Калина», яка багато років успішно пропагує українське народне мистецтво у країнах Європи, зробила вагомий внесок у справу євроінтеграції України.

Іван Момот подякував Григорію Левченку за любов до української пісні, народних традицій і рідного Полтавського краю, за вірність і відданість справжньому мистецтву та вручив йому Почесну грамоту обласної ради.

Народні пісні, танці, музичні твори у майстерному виконанні калинян цього вечора стали справжнім подарунком Григорію Семеновичу та гостям свята.