Регіональні програми розвитку громадянського суспільства: об’єднати зусилля влади та громадськості

e-mail Друк PDF

23 жовтня у Полтаві відбувся кущовий семінар на тему: «Регіональні програми розвитку громадянського суспільства: як об’єднати зусилля влади та громадськості».

Його учасників - представників громадських організацій із десяти областей України – привітали голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, керівник Програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба, голова Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб.

Олександр Удовіченко поінформував присутніх про успішний соціально-економічний розвиток полтавського краю, наголосив на тісній співпраці влади з громадськими організаціями. Діяльність Громадської ради при облдержадміністрації, за словами Олександра Удовіченка, дає змогу громадськості контролювати дії влади, впливати на прийняття рішень, а владі – чути думку громадськості, знаходити порозуміння та підтримку полтавців у вирішенні важливих питань життєдіяльності області.

У свою чергу, Іван Момот підкреслив, що конструктивний діалог між органами місцевого самоврядування та громадськістю є однією із умов побудови демократичного суспільства, ефективного розв’язання завдань розвитку територій.

- Депутати обласної ради завжди поінформовані про думку громадськості з тих питань, які виносяться на розгляд постійних комісій, сесій обласної ради, адже учасниками засідань депутатських комісій, пленарних засідань сесій є керівники Громадської ради при облдержадміністрації, голови її профільних комісій, - сказав Іван Момот.

Він зазначив, що депутати спільно з членами Громадської ради приймають рішення щодо розподілу бюджетних ресурсів, поліпшення роботи закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, підприємств житлово-комунального господарства, транспортного обслуговування, охорони довкілля, обговорюють проекти обласних цільових програм, вносять рекомендації по їх вдосконаленню.

Обласна рада прийняла Комплексну програму сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, спрямовану на розвиток співпраці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області з інститутами громадянського суспільства щодо проведення консультацій влади з громадськістю, підвищення поінформованості населення області про основні результати діяльності владних структур, підвищення громадської активності та діяльності об’єднань громадян.

Іван Момот навів приклад того, як прозорість та відкритість органів місцевого самоврядування допомагає у розбудові громадянського суспільства та підвищує спроможність громадськості брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні. Зокрема, при розробці проектів, які беруть участь в заснованому обласною радою конкурсі розвитку територіальних громад Полтавської області, обов’язковими вимогами є проведення громадських слухань з відповідної проблеми, залучення до числа партнерів проекту громадських організацій, та участь громадськості у реалізації проекту.

У ході семінару відбувся обмін досвідом щодо стану реалізації регіональних цільових програм розвитку громадянського суспільства в областях, розглянуті питання планування, фінансування та моніторингу заходів регіональних цільових програм розвитку громадянського суспільства.