Польський досвід для полтавців

e-mail Друк PDF

26 жовтня голова обласної ради Іван Момот зустрівся з делегацією Фундації Менеджерських Ініціатив та програми «Study Touts to Poland» Республіки Польща, яка перебуває в Україні в рамках другого етапу навчального візиту «Управління проектами».

Зустріч відбулася на виконання Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки з метою встановлення партнерських зв’язків із міжнародними організаціями, які пропагують європейські досягнення щодо демократичних і ринкових перетворень, розвитку місцевого самоврядування.

Польську делегацію представляли директор програми «Study Touts to Poland» пан Мирослав Скурка, голова правління Фундації Менеджерських Ініціатив пан Павел Прокоп, менеджер Фундації пан Богдан Юрчук.

Голова обласної ради розповів польським гостям про соціально-економічний та культурний розвиток Полтавщини, зупинився на роботі органів місцевого самоврядування.

Як зазначив Іван Момот, органи влади Полтавщини приділяють значну увагу підвищенню ініціативи та активності громад, залученню населення до розв’язання актуальних проблем розвитку територій, сприяють побудові громадянського суспільства. Прикладом цього, вважає Іван Момот, є заснований обласною радою обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, ряд обласних програм.

При цьому голова обласної ради наголосив, що в українському суспільстві сформувався запит на європейський вибір. Саме тому полтавцям надзвичайно цікаво дізнатися про польський досвід розвитку місцевого самоврядування, формування громадянського суспільства, економічні і демократичні перетворення.

Мирослав Скурка та Павел Прокоп поінформували про міжнародну діяльність своїх громадських організацій, зв’язки з Луганською, Донецькою та Харківською областями України.

Сторони висловили взаємну зацікавленість у встановленні та подальшому розвитку партнерських стосунків між Фундацією Менеджерських Ініціатив, програмою «Study Touts to Poland» Республіки Польща та Полтавською областю. Зокрема, було прийнято рішення про організацію з наступного року навчальних візитів до Республіки Польщі групи полтавців, які спеціалізуються на розробці, управлінні проектами розвитку місцевого самоврядування та мають бажання здобути кваліфікацію експерта з цих питань.

У перспективі навчальні поїздки можна буде організувати для студентів та науковців полтавських вишів, представників громадських організацій.

У зустрічі взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, директор департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Адамович, заступник директора Департаменту – начальник управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Дмитро Орлов.