Іван Момот: «Реформування місцевого самоврядування в Україні відкриє нові перспективи розвитку територій»

e-mail Друк PDF

30 жовтня в Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочала роботу регіональна науково-практична конференція на тему: «Місцеве самоврядування: сьогодні і завтра».

У конференції взяли участь голова обласної ради Іван Момот, начальник Управління Державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр Черчатий, керівники органів місцевого самоврядування, працівники виконавчого апарату обласної ради, науковці.

Відкриваючи конференцію,і Іван Момот зазначив, що питання реформування місцевого самоврядування в Україні є потребою часу, воно ініційоване Президентом України Віктором Януковичем, органами та асоціаціями місцевого самоврядування. Обговорення основних підходів відбулося у всіх регіонах із залученням представників місцевого самоврядування, громадськості, науковців, експертів. Напрацьовані пропозиції лягли в основу концепції розвитку місцевого самоврядування в Україні, визначені етапи реформи, пріоритети, мета, завдання та форми роботи.

- Найближчим часом ми очікуємо Указ Президента України, яким буде затверджено цю концепцію, - сказав Іван Момот.

Він наголосив, що вже сьогодні органи місцевого самоврядування Полтавщини впроваджують кращий європейський досвід місцевого самоврядування, спрямований на розвиток ініціативи та активності громад, залучення населення до розв’язання актуальних проблем розвитку територій, побудови громадянського суспільства. Прикладом цього є заснований обласною радою обласний конкурс розвитку територіальних громад Полтавської області.

- Ми починали у 2010 році з 14 проектів (6 проектів стали переможцями), у нинішньому році на конкурс надійшло 73 проекти, - підкреслив голова обласної ради. - На умовах співфінансування з обласного бюджету, місцевих бюджетів, залучення коштів організацій-партнерів реалізуються проекти щодо поліпшення водопостачання та водовідведення, енергозбереження, вуличного освітлення, ремонту об’єктів соціальної сфери, інших актуальних питань життєдіяльності територіальних громад.

На думку голови обласної ради, заслуговує на увагу питання підвищення якості підготовки проектів. З цією метою проводяться виїзні навчальні семінари, наради, відбувається постійний діалог між організаторами конкурсу та учасниками проектів.

Як повідомив Іван Момот, на минулому тижні керівництвом обласної ради досягнуто домовленості з польськими громадськими організаціями щодо проведення навчальних поїздок до Республіки Польща полтавців, які спеціалізуються щодо управління проектами розвитку місцевого самоврядування.

Голова обласної ради висловив упевненість, що реформування місцевого самоврядування в Україні відкриє нові перспективи розвитку територій. При цьому він підкреслив, що між обласною радою, облдержадміністрацією, громадською радою при облдержадміністрації є взаєморозуміння і конструктивна співпраця - це сприяє успішному соціально-економічного розвитку нашої області.

У ході конференції її учасники розглянуть питання: впровадження в Україні іноземного досвіду упровадження сучасних систем та методів управління в діяльність органів місцевого самоврядуванні; оптимізації діяльності органів влади на регіональному рівні; фінансового забезпечення органів місцевого самоврядування, електронного урядування та інші.

 

.