Доторкнутися до витоків народного мистецтва

e-mail Друк PDF

Минулого тижня перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко взяв участь у відкритті виставок художників-аматорів, які відбулися у Хорольському та Семенівському районах.

Ці виставки проходять у рамках першого етапу обласного фестивалю художників-аматорів, присвяченого 140-річчю від дня народження відомого земляка, талановитого художника-аматора Григорія Ксьонза. Проведення такого заходу було ініційоване Володимиром Онищенком, який є палким шанувальником народного мистецтва.

- Полтавщина надзвичайно багата талановитими людьми. Їхній творчий доробок – це сотні творів мистецтва, які дивують своїм різнобарв’ям і унікальністю. Владі необхідно зуміти донести мистецтво аматорів до людей, сприяти популяризації кращих мистецьких творів земляків, - сказав у Хоролі на відкритті виставки Володимир Онищенко.

Хорольчани мали нагоду познайомитися з роботами трьох місцевих художників - Миколи Мазуренка, Василя Іващенка та Анатолія Олексенка. Це найяскравіші митці в галузі сучасного образотворчого мистецтва Хорольщини. Для багатьох відвідувачів виставка робіт місцевих художників стала першим знайомством з їхньою творчістю, справжнім відкриттям і одкровенням.

Двадцять дві роботи запропонував на розсуд глядачів Микола Мазуренко. Серед кращих: „Соняшник“, „Біла лілія на річці Хорол“, „Зима в Ботанічному саду“, „Пшеничне поле“ та ін. Твори художника експонуються у Хорольському краєзнавчому музеї, Хорольському агропромколеджі та прикрашають склепіння Петропавлівської церкви. Перебуваючи на заслуженому відпочинку, Микола Петрович продовжує активно писати і працювати художником у районному будинку культури.

З повагою вимовляють жителі села Новоаврамівка ім’я Василя Іващенка. Портрет, пейзаж, натюрморт, іконопис – це ті жанри, в яких художник працює на рівні професіоналів. Його полотна надовго затримують погляд, бо в них залишили відбиток пейзажі рідного краю, надзвичайно талановито передано настрій і відчуття прекрасного. Серед кращих картин художника: „Хризантеми“, „Ранок“, „Після грози“, „Ставок“ та ін.

Порадували відвідувачів і живописні полотна Анатолія Олексенка з села Вербино. З великим зацікавленням гості заходу зупинялися біля іконописних полотен майстра. Серед представлених робіт: „Микола Чудотворець“, „Богородиця“, „Ісус Христос“, „Трійця“ та багато інших. На даний час митець займається не лише малюванням, оформленням інтер’єрів, а й гончарством.

Присутніх на заході щиро вітали голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Сергій Полупан, голова районної ради Олександр Хрипко, заступник голови райдержадміністрації Ірина Штейнберг. Вони подякували митцям за плідну діяльність та любов до мистецтва і пообіцяли всіляко сприяти популяризації їх творчості. Першим кроком має стати постійно діюча у приміщенні районної ради та райдержадміністрації виставка робіт місцевих художників-аматорів.

***                                           ***

Виставка художників-аматорів Семенівського району відбулася у приміщенні навчально-виховного комплексу №2.

Свої роботи представили: Жанна Романенко, учитель образотворчого мистецтва та керівник художньої студії, яка працює в техніці живопису та декору та Василь Артикульний, який працює в жанрах пейзаж, натюрморт, портрет, пише картини на релігійну тематику. Вадим Перетятько представив роботи покійного батька - Івана Перетятька, котрий довгий час працював учителем образотворчого мистецтва, керував художньо-оформлювальною майстернею.

Переглянути виставку прийшли учні-вихованці художньої студії, представники громадськості, які цікавляться образотворчим мистецтвом та роботами художників Семенівщини.

Компетентне журі, яке очолив перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, оцінило роботи художників досить високо, та обрало декілька, які візьмуть участь у другому етапі фестивалю, який наступного року пройде у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка.

Роботи семенівсььких митців-аматорів вразили присутніх своєю реалістичністю, глибоким змістом, а саме відкриття виставки стало безцінним подарунком шанувальникам мистецтва.

 

 

Довідково

Григорій Ксьонз – назвичайно цікава особистість, народний маляр-портретист, малювальник образів (ікон). У 2014 році виповниться 140 років від дня його народження. Незвичним було вже те, що Григорій Ксьонз був глухонімим з дитинства, що наклало відбиток на спосіб його життя та характер спілкування з людьми. Твори митця сьогодні представлені в музеях міст Миргорода, Лубен, Полтави, в Національному центрі народної культури, музеях м. Києва.