У полі зору депутатів – питання молодіжної політики, сім’ї, ґендерної рівності

e-mail Друк PDF

5 листопада під головуванням Андрія Соколова та за участю заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося засіданняпостійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

У порядку контролю депутати розглянули виконання обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 - 2014 роки.

За інформацією заступника начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Юлії Северин, на виконання завдань Програми у нинішньому році проведено близько 500 заходів для дітей, молоді, жінок та сім’ї, якими охоплено понад 200 тисяч жителів області.

Серед заходів - конкурс соціальних проектів і програм, розроблених громадськими організаціями та їхніми спілками, відкритий міжнародний фестиваль зі спортивного бального танцю «Полтавський вальс – 2013», Всеукраїнський фестиваль з хіп-хопу та брейк-дансу «Полтавська битва 1709», конкурс «Повір у себе» серед дітей з особливими потребами, фестиваль майстер-класів організаторів дитячої творчості «Лідери дозвілля», Тиждень молоді, конкурс «Таланти багатодітної родини», свято «Родинні скарби Полтавщини», семінари та круглі столи щодо запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та інші.

Обговорюючи питання, заступник голови обласної ради Володимир Марченко звернув увагу на необхідність забезпечення участі молоді Полтавщини у міжнародних соціальних проектах, встановлення та подальшого розвитку партнерських зв’язків із молодіжними фондами.

Потому депутати ознайомилися з проектом рішення сесії «Про внесення змін до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про обласну Програму з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 - 2014 роки», який представила начальник відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталія Шкоденко, та підтримали його.

Про діяльність комунальної установи «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради» доповів її директор Анатолій Безпалюк. З метою сприяння працевлаштуванню молоді центром реалізовано проекти: «Школа успішного працівника», «Школа з основ підприємницької діяльності «Молодь обирає бізнес». Проведена акція «Молодіжний трудовий загін» забезпечила трудову зайнятість старшокласників загальноосвітніх шкіл у літній канікулярний період. Молодим людям систематично надавалися консультації з працевлаштування. Так 550 осіб, які звернулися до Центру, отримали консультації, з них 371 - направлення на роботу, 126 молодих людей було працевлаштовано.

Окрім цього, проведені й інші заходи, зокрема: семінар «Дотримання трудових прав як гарантія розвитку громадянського суспільства», відкрита зарядка «Зарядись енергією» в рамках акції «Молодь обирає здоров’я», слем-турнір «ГЕНДЕР на неРІВНІСЬ», обласний фотоконкурс та виставка «Дихай українським».

Цю інформацію депутати взяли до відома та рекомендували активізувати висвітлення діяльності комунальної установи «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради» в електронних ЗМІ.

Також у ході засідання комісія розглянула питання про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області. Депутати рекомендували продовжити термін дії трудових контрактів із директором Полтавського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Людмилою Калаптуровською, директором комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа ім. О. Бутовського Сергієм Дорошем, директором обласної школи вищої спортивної майстерності Костянтином Семенягою.