Полтавщина зацікавлена у продовженні співпраці в рамках Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

e-mail Друк PDF

7 листопада голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Адамович зустрілися з керівником моніторингової місії Проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Україні Оленою Криловою та експертом місії Ільдаром Гіззізулліним.

Як зазначила Олена Крилова, представники місії прибули на Полтавщину з метою ознайомлення зі станом реалізації в області ІІ фази Проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та підготовки рекомендацій щодо подальшого впровадження Проекту.

У ході зустрічі керівники області відзначили, що участь Полтавщини у першій та другій фазах реалізації Проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» сприяла підвищенню ініціативи та активності населення у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій, вирішенню ряду важливих питань життєдіяльності громад. При цьому область виконує відповідні зобов’язання щодо фінансової участі у реалізації Проекту ЄС та ПРООН. Відтак і влада, і громадськість полтавського регіону надзвичайно зацікавлені у продовженні співпраці.

Голова обласної ради Іван Момот розповів про заснований обласною радою обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, який з кожним роком вдосконалюється, а число його учасників збільшується. Проведено вивчення рейтингу пріоритетів розвитку громад, за результатами якого встановлено напрямки проектів 2013 року – це енергозбереження, водопостачання та водовідведення, вуличне освітлення, ремонт будинків культури. Наразі на розгляд ради конкурсу подано 73 проекти.

Іван Момот підкреслив, що при започаткуванні та проведенні обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області став у нагоді цінний досвід, набутий під час впровадження Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Представники місії перебуватимуть на Полтавщині два дні. Вони візьмуть участь у засіданні «круглого столу» на тему: "Кращі практики  провадження Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», здійснять поїздки у Чутівський та Семенівський райони, де ознайомляться з роботою районних ресурсних центрів, оглянуть об’єкти, реалізовані у другій фазі Проекту, проведуть зустрічі з громадськістю.