Світський бал у гетьманській столиці

e-mail Друк PDF

7 листопада у м.Гадячі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери, яке через хворобу голови постійної комісії Миколи Ганнущенка провів його заступник Микола Перепелиця.

Голова Гадяцької райдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Беседа висловив подяки голові обласної ради Івану Момоту, постійній комісії за приділену увагу підготовці та відзначенню 350-річчя від дня проголошення м. Гадяча гетьманською столицею, стан видавничо-інформаційного супроводу яких і був ключовим питанням порядку денного виїзного засідання, додаткове привернення суспільної уваги до визначної події.

Із вдячністю наголошено, що у цілому організувати відповідну роботу належним чином дозволило своєчасне видання головою облдержадміністрації Олександром Удовіченком цільового тематичного Розпорядження.

 


Також, офіційно спростовано повідомлення окремих ЗМІ та Інтернет-ресурсів щодо дати основних ювілейних урочистостей.

Наголошено, що головні святкові заходи пройдуть саме 19 листопада, центральним і символічним серед яких буде встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Остаточний проект гранітного Кобзаря висотою під 4 метри обрала із п’яти варіантів безпосередньо громада шляхом вкидання тематичних бюлетенів до встановлених у місті відповідних урн.

Депутати обласної ради Микола Перепелиця, Володимир Козуб, Ігор Супруненко, Анатолій Попельнюх, Володимир Беседа, голова районної ради Олександр Міняйло, Гадяцький міський голова Тетяна Савченко, учасники районного семінару фахівців галузей освіти і культури стали почесними гостями костюмованого світського балу у Гадяцькій спеціалізованій школі-інтернаті I-III ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради, де за натхненням директора Ольги Беседи та педколективу шанобливо бережуть традицію проведення такого яскравого дійства.

У ювілейні дні проголошення м. Гадяча гетьманською столицею, напередодні святкування 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, уже у п’ятнадцяте бальна зала названого навчального закладу наповнилася галантними кавалерами та вишуканими панянками у розкішних сукнях, на яких перетворилися вихованці і педагоги школи-інтернату.

Тут пройшла й театралізована презентація брошури Петра Бойка “М.І.Савич із Середняків – однодумець Кобзаря”.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Микола Перепелиця разом із колегами – депутатами обласної ради на знак вдячності за здійснювану роботу з патріотичного виховання подарували закладу бібліотечку соціально значущої літератури, виданої за рахунок обласного бюджету. Чільні місця у ній належать Альманаху пошани й визнання “100 видатних особистостей Полтавщини минулих століть”, двотомнику “Полтавська Шевченкіана”, документальній збірці “Полтавщина у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”, дослідницькій праці “ Полтавщина: Влада на історичних паралелях” та іншим вагомим виданням.

Гості під час ознайомлення із матеріально-технічною базою школи-інтернату особливо відзначили активний процес будівельної реконструкції, завдяки чому тут невдовзі прийме перших відвідувачів-вихованців оздоровчий басейн.

Депутати обласної ради у супроводі керівників району і міста також поклали квіти до пам’ятного знаку “350-річчя проголошення міста Гадяча гетьманською столицею”, оглянули експозицію районного історично - краєзнавчого музею, присвячену ювілею, вивчили стан справ у Видавництві “Гадяч”.

Потому відбулася пленарна частина виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери за участі заступника начальника Управління майном обласної ради Ігоря Мороховця, заступника директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації – начальника Управління інформації Олега Коробова, фахівців названого Департаменту, окремих депутатів Гадяцької районної ради, працівників апаратів райдержадміністрації та районної ради.

У виступах Володимира Беседи, Миколи Перепелиці, інших промовців констатовано, що проаналізований вагомий обсяг вже реалізованих, а також, запланованих заходів спрямовано на виконання ініціатив Президента України Віктора Януковича “Діти – наше майбутнє”, стосовно збереження історичної спадщини, загалом положень Програми Глави держави “Україна – для людей”.

Депутати обласної ради схвалили спільну роботу відповідних владних і партнерських структур обласного, районного та міського рівнів з видавничо-інформаційного супроводу підготовки та відзначення 350-річчя від дня проголошення м. Гадяча гетьманською столицею.

Підтримано ними й пропозицію облдержадміністрації, Управління майном обласної ради щодо призначення на посаду директора обласного комунального підприємства – Видавництва “Гадяч” Наталії Рубан, яка нині виконує ці обов’язки, та укладення з нею трудового контракту терміном на три роки. Обласній раді рекомендовано схвалити проект відповідного сесійного рішення.

На завершення зібрання Микола Перепелиця від імені керівництва обласної ради, постійної комісії щиро подякував Володимиру Беседі, Олександру Міняйлу, Тетяні Савченко, усім задіяним працівникам за високий рівень організації виїзного засідання, привітав усіх жителів гетьманської столиці зі славним ювілеєм.

Довідково: Відзначення 350-річчя від дня проголошення м. Гадяча гетьманською столицею засвідчує визначну роль районного центру в історії України, знаменує процес відродження історичної пам’яті, утверджує нерозривність державотворчої традиції українського народу.

П’ять років, починаючи з 1663 р., Гадяч перебував у статусі гетьманської резиденції Івана Брюховецького, і це був багато в чому переломний період української історії, названий Руїною, з її кульмінацією – Андрусівською угодою 1667 року.

Місто пам’ятає і знаменитого полковника та літописця Григорія Граб’янку, і подвиги відомого Гадяцького полку, і всі героїчні сторінки Національно-визвольної боротьби спраглого по свободі Українського народу. Ніколи воно не забуде своїх видатних часів і людей, чиї долі пов’язані з долею міста. Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Кіндрат Бурляй, Іван Брюховецький – ось далеко не повний перелік особистостей, котрі так, чи інакше впливали на місто, переймались його майбутнім, розбудовували.

Гадяч – не тільки колишня козацька столиця, а й культурне та поетичне місто. Тут народились видатний культурно-політичний діяч Михайло Драгоманов та його сестра талановита письменниця Олена Пчілка, а у Зеленому Гаю жила і писала свої геніальні твори Леся Українка. Щорічно у Гадячі проводиться свято «Дивоцвіт Лесиного гаю», фестиваль народної пісенної творчості «Пісенні скарби Гадяччини».