Названо переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області

e-mail Друк PDF

13 листопада відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою з метою підвищення активності територіальних громад та органів місцевого самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій.

Вів засідання голова обласної ради, голова ради конкурсу Іван Момот.

У ході засідання, на якому, окрім членів ради конкурсу, були присутні керівники органів місцевого самоврядування та представники засобів масової інформації, відбулася публічна презентація поданих на конкурс проектів.

У 2013 році на конкурс надійшло 73 проекти із 23 районів області від районних, міських, селищних і сільських рад. Більшість із них спрямовані на впровадження енергозберігаючих технологій на об’єктах соціальної сфери. Решта стосуються ремонту (реконструкції) будинків культури, будівництва (реконструкції) вуличного освітлення, систем водопостачання та водовідведення в населених пунктах.

Найбільшу активність у конкурсі 2013 року виявили органи місцевого самоврядування Лохвицького району – 13 проектів, Чорнухинського району – 10 проектів, Козельщинського району – 7 проектів.

Для оцінки поданих на конкурс проектів, відповідно до розпорядження голови обласної ради, була створена експертна група, яка попередньо розглянула проекти та підготувала висновки раді конкурсу. Експертна група рекомендувала допустити до розгляду на засіданні ради конкурсу усі 73 проекти.

Відтак рада конкурсу розглянула проекти. Особливу увагу було звернуто на соціальну значимість проектів, рівень передбаченого фінансування проектів учасниками конкурсу і партнерськими організаціями.

- Ми хочемо підтримати з обласного бюджету ініціативи громад щодо вирішення нагальних питань розвитку територій, залучити для цього додаткові інвестиції, - наголосив голова обласної ради. - Це європейський підхід.Таку можливість надає обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області.

Як зазначив Іван Момот, з кожним роком зростає активність громад, які виявляють бажання взяти участь у конкурсі, та рівень підготовки проектів. Порівняно з 2010 роком кількість його учасників збільшилася з 14 до 73.

Щодо потенційних переможців конкурсу, голова обласної ради підкреслив, що ними стануть органи місцевого самоврядування, які підготували проекти розвитку громад у відповідності з вимогами конкурсу, визначеними у його Положенні.

При цьому Іван Момот звернув увагу, що виконавчим апаратом обласної ради та структурними підрозділами облдержадміністрації, зокрема Департаментами фінансів, економічного розвитку, житлово-комунального господарства проведена значна робота з учасниками конкурсу по приведенню проектів у відповідність до умов конкурсу та чинного законодавства.

- Важливо, що серед проектів зустрічаються такі, де фінансова частка учасника конкурсу значно перевищує частку обласного бюджету, - зазначив Іван Момот.

Прикладом цього він назвав проект «Центр дитячої творчості, розвитку дошкільного виховання, та впровадження енергозберігаючих технологій в ДНЗ «Ялинка» на Батьківщині Миколи Лисенка в селі Гриньки Глобинського району Полтавської області», в якому учасник конкурсу гарантує фінансування у сумі 687 тис. грн.., організації - партнери – 39,6 тис. грн.., а грант обласного бюджету дорівнює 25 тис. грн.

За рішенням ради конкурсу, переможцями обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2013 року визнані усі 73 проекти. Загальна вартість матеріалів і робіт, заявлених ними становить 8, 2 млн. грн. Фінансування проектів здійснюватиметься за кошти обласного бюджету (2,3 млн. грн.), учасників конкурсу (4,3 млн. грн.), організацій-партнерів (1,6 млн. грн.)