І чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь...

e-mail Друк PDF

14 листопада відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань житлово-комунального господарства та з питань екології і раціонального природокористування, яке за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка та першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Віктора Животенка провів голова постійної комісії з питань ЖКГ Степан Бульба.

У ході активного обміну думками, висловленими депутатами обласної ради Олегом Овчарем, Ігорем Горжієм, Володимиром Чернявським, Григорієм Тяглом, Іваном Ковалем, Віктором Скочком, Анатолієм Попельнюхом, Юрієм Тараненком та Ігорем Проценком, директором Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігорем Піддубним, представниками громадськості, проаналізовано стан виконання обласних програм поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки та «Питна вода Полтавщини».

Поінформував присутніх з цих питань перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Юрій Злобін.

Стосовно реалізації першої із названих програм учасники дискусії констатували часткове недотримання визначених у ній термінів й звернули увагу відповідальних осіб на потребу активізації її виконання.

Актуалізовано й доцільність проведення додаткового аналізу перебігу робіт за конкретними рівнями відповідальності.

Оскільки певним сегментом Програми опікується іноземний інвестор, що у перспективі передбачає відмінну від нинішньої технологію поводження з ТПВ, Володимир Онищенко, Віктор Животенко та Степан Бульба закликали усіх причетних фахівців не «розхолоджуватися» в очікуванні, а навпаки – інтенсифікувати впровадження випробуваних часом і фінансованих з обласного й місцевих бюджетів проектів.

Стосовно Програми «Питна вода Полтавщини» зауважено, що її виконання здійснюється краще, хоча й тут є певні проблеми.

Зокрема, з якістю води на селі у шахтних колодязях, утриманням міських внутрішньо будинкових мереж , дольовим фінансуванням із Держбюджету тощо.

Водночас, проведеними у поточному році технологічними заходами покращена якість надання послуг мешканцям понад 200 населених пунктів області.

Депутати ухвалили з обговореного питання розгорнуті мобілізуючі Рекомендації, доручили профільним установам популяризувати через ЗМІ бережливе ставлення до питних водних ресурсів.