Прес-тур на Полтавщину – знайомство з роботою дорадчої служби

e-mail Друк PDF

20 листопада для всеукраїнських засобів масової інформації був проведений прес-тур на тему «Дорадча служба – надійний помічник дрібного та середнього сільгоспвиробника». В рамках цього заходу столичні журналісти відвідали Новосанжарський та Козельщанський райони нашої області.

Захід відбувся за підтримки Проекту USAID «АгроІнвест» в рамках широкомасштабної інформаційної кампанії, яка реалізується з грудня 2012 року і спрямована на підтримку земельної реформи в Україні.

Організатори прес-туру розповідали про те, що дорадчі служби покликані надавати допомогу у розвитку вітчизняного аграрного сектора. Особливо їхніх послуг потребують дрібні та середні сільгоспвиробники і кооперативні об’єднання. Журналісти, зокрема, дізналися про те, як з цим складаються справи в Полтавській області.

Учасники заходу познайомилися з досвідом роботи кількох фермерських господарств Малого Кобелячка. Особливу увагу було приділено теплицям, в яких місцевий приватний підприємець практично з нуля заснував потужний бізнес із вирощення екологічно чистих овочів: помідорів, огірків, капусти…

В рамках прес-туру, в актовому залі Новосанжарської районної ради, також відбулася прес-конференція. Участь у ній взяли голови місцевих райдержадміністрації і районної ради Сергій Шовкопляс та Володимир Левицький, директор ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Світлана Андрієнко, проректор Полтавської державної аграрної академії Павло Писаренко, президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб Роман Корінець, голова асоціації розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини Віталій Цінченко та інші.

Присутні говорили про стан та шляхи розвитку сільських територій Полтавщини. Голови райдержадміністрації і районної ради Сергій Шовкопляс і Володимир Левицький у своїх виступах розкрили тему про напрямки соціального партнерства органів виконавчої влади і місцевого самоврядування в співпраці з дорадчою службою. Крім того, журналістів цікавила роль дорадництва в становленні і розвитку малого бізнесу на селі.

Варто зазначити те, що під час прес-конференції очільники Новосанжарського району вручили грамоту обласної ради приватному підприємцю, депутату районної ради Олександру Шерешилу. Цю почесну нагороду Олександр Олександрович отримав за особливі успіхи в розвитку сільського господарства і фермерства на території Малого Кобелячка.