Відкрито меморіальну дошку Ларіону Сухомлину

e-mail Друк PDF

23 листопада у селі Вовчик Лубенського району було відкрито меморіальну дошку Ларіону Сухомлину – голові колгоспу, який у 1932-1933 роках врятував своїх земляків від голоду.

Ларіон Сухомлин та члени правління під час Голодомору прийняли рішення видати селянам на кожний трудодень по 300 грам зерна. За це голову колгоспу було заарештовано та засуджено до 10 років ув'язнення. Загинула ця мужня людина у роки Великої Вітчизняної війни від рук фашистських окупантів.

У відкритті меморіальної дошки взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, голова Лубенської райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко, голова районної ради Олексій Дядечко.

- Ми повинні прославляти таких людей, як Ларіон Сухомлин, тих, хто тоді відповідав за громаду і переступав через внутрішні протиріччя, зробив праведну справу. Ця пам’ятна дошка нагадуватиме прийдешнім поколінням, що народна пам’ять жива. Той, хто праведно жив, не буде забутим, – сказав Олександр Удовіченко.

Іван Момот зазначив, що наш святий обовязок – пам’ятати ті страшні події і все зробити, щоб вони ніколи не повторилися.

- Ви сьогодні зробили святу справу, - сказав Іван Момот, звертаючись до жителів села Вовчик, - Ви віддали дань пам’яті своєму землякові, людині, яка здійснила громадянський подвиг.

Керівники області, району, рідні Ларіона Сухомлина, односельчани поклали до меморіальної дошки квіти.