У руслі конструктивної співпраці

e-mail Друк PDF

10 грудня за участю голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка, голови обласної ради Івана Момота, директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олени Адамович відбулася зустріч міських голів міст обласного значення та представників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації з експертами Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» щодо подальшої участі Полтавської області в Проекті.

В рамках реалізації даного Проекту у 2013 році було підписано угоду про його виконання між Німецьким товариством з міжнародного співробітництва та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Метою цього Проекту є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект підтримуватиме відповідні заходи міст-партнерів різними засобами, в тому числі сприянням у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування таких заходів.

В Україні до кінця поточного року буде обрано п’ять консорціумів, що складатимуться з 2-4 територіальних громад на чолі з обласною радою/державноюадміністрацією або великим містом (від 150 тис. жителів).

Для участі в Проекті на Полтавщині було створено консорціум міст, лідером якого виступила Полтавська обласна державна адміністрація. Своє бажання щодо участі у консорціуму висловили міста Миргород, Лубни, Полтава та Комсомольськ.

Сьогодні зустріч була присвячена представленню міст-учасників та їх напрацювань в сфері енергоефективності, а також обговорення концепції організації координаційної роботи консорціуму та потенційної співпраці з Проектом українсько-німецького співробітництва «Енергоефективність у громадах».

Всі учасники зустрічі, в рамках круглого столу, обговорювали майбутню роботу консорціуму та участь міст-учасників в його роботі.

Олександр Удовіченко, зокрема, зазначив, що у разі перемоги у конкурсному відборі в рамках реалізації Проекту в області планується створення обласної координаційної ради, основним обов’язком якої буде вироблення політики енергозбереження та енергоефективності.

Іван Момот відмітив, що обласна рада сприятиме залученню коштів у реалізацію стратегічних проектів, направлених на розвиток органів місцевого самоврядування та проінформував присутніх про впровадження в області другої фази проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду на 2012-2015 роки», Всеукраїнського та обласного конкурсів проектів розвитку місцевого самоврядування.