Собою людство заступили

e-mail Друк PDF

12 грудня в залі студії Полтавської ОДТРК «Лтава» відбулися урочистості, присвячені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції.

Сьогодні на Полтавщині проживає понад 24 тисячі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них - понад 12 тисяч ліквідаторів аварії, у тому числі майже 3,5 тисячі інвалідів-чорнобильців, 914 вдів ліквідаторів аварії.

Висловити вдячність землякам, які собою заступили людство від страшного радіаційного удару, врятували світ, згадати загиблих та померлих від радіації героїв прийшли керівники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Полтавщини, працівники та ветерани управління з питань надзвичайних ситуацій у Полтавській області, представники громадськості, учнівської та студентської молоді, військові.

Учасників ліквідації аварії на ЧАЕС привітали голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, голова обласного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела.

Олександр Удовіченко, зокрема, зазначив, що Чорнобильська трагедія стала для усіх нас вважливим уроком, заставила усвідомити відповідальність за безпеку довкілля, зробити життєво важливі висновки. Він наголосив на необхідності забезпечення соціальних гарантій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, аби люди відчували постійну турботу держави і місцевої влади.

У свою чергу, Іван Момот підкреслив, що сучасники і прийдешні покоління повинні вчитися у героїв-чорнобильців активній громадянській позиції, високій свідомості, мужності.

Як зазначив Іван Момот, в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, на виконання заходів, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2013 рік обласна рада передбачила з обласного бюджету понад 2 млн. грн. Ці кошти спрямовано на пільгове медичне забезпечення та санаторне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплату одноразової матеріальної допомоги вдовам ліквідаторів, підтримку статутної діяльності громадських об’єднань «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідів Чорнобиля», «Діти Чорнобиля».

Голова обласної ради запевнив присутніх, що така робота продовжуватиметься й надалі.

- Герої Чорнобиля подарували нам найцінніше – можливість жити у спокої та добробуті, працювати, дбати про майбутнє, - наголосила Оксана Деркач, - За це їм безмежна вдячність.

Олександр Удовіченко, Іван Момот та Оксана Деркач вручили групі ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та активістам «чорнобильських» громадських організацій почесні відзнаки облдержадміністрації, обласної ради, Полтавського міськвиконкому.

Також було вручено почесні відзнаки громадських організацій чорнобильців.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять ліквідаторів, які пішли з життя, залишивши по собі гострий біль втрати та світлий спомин вдячних сучасників. Від учасників урочистого зібрання до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» було покладено квіти.

Завершив урочистості святковий концерт творчих колективів Полтавської обласної філармонії.