Засідання постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин

e-mail Друк PDF

17 грудня під головуванням Юрія Колєсніка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

У ході засідання депутати заслухали інформацію про хід виконання обласної програми розвитку галузі тваринництва на період 2011-2015 роки. За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова, у ході виконання програми Департаментом, управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій особлива увага приділялась впровадженню промислових технологій виробництва продукції тваринництва, селекційно-племінній роботі, підвищенню генетичного потенціалу тварин, активно підтримувалось залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій у будівництво нових та реконструкцію існуючих виробничих об’єктів.

Актуальність збільшення виробництва тваринницької продукції гостро поставлена часом, тому одним із основних пріоритетів в розвитку галузі тваринництва області є молочне скотарство і свинарство.

Станом на 1 листопада 2013 року в сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності налічується 167,1 тис. голів великої рогатої худоби, що складає 95,4 % до показника Програми на 1січня 2013 року, в тому числі корів 68,9 тис. голів, або 100,4 %, свиней – 307,7 тис. голів, або 110,4 %. Обсяг виробництва молока склав 329,1 тис. тонн., або 86 % до показника Програми, обсяг виробництва м’яса (вирощування у живій вазі) – 59,04 тис. тонн, або 90 %.

Валове виробництво продукції тваринництва зросло в усіх категоріях господарств на 6,6 %, в т. ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 12,5 %, у господарствах населення зменшилось на 0,1 %.

Серед регіонів України по поголів’ю великої рогатої худоби, в тому числі корів у сільськогосподарських підприємствах область займає 1 місце.

Як зазначив Сергій Фролов, програма здійснюється в умовах існуючого диспаритету цін на сільськогосподарську продукцію та матеріально-технічні ресурси, нестабільної цінової ситуації на ринку тваринницької продукції, згортання ряду програм державної підтримки галузі та обсягів їх фінансування.

З метою недопущення спаду поголів’я худоби Департаментом агропромислового розвитку, районними державними адміністраціями вживаються заходи щодо нарощення поголів’я худоби та птиці, стабілізації цінової ситуації на ринку тваринницької продукції, забезпечення повного та ефективного використання коштів бюджетної тваринницької дотації сільгосптоваровиробниками.

Одним із шляхів збільшення виробництва тваринницької продукції є підтримка особистих селянських господарств та фермерських господарств, адже тут виробляється 51 % молока.

Завдяки реалізації обласної програми збільшується кількість мініферм з виробництва молока в приватному секторі. З метою стабілізації поголів’я корів у приватному секторі продовжується створення міні-ферм із виробництва молока та забезпечення їх необхідним доїльним та холодильним обладнанням.

За інформацією Сергія Фролова, Департаментом агропромислового розвитку ведеться робота спрямована на створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із збирання молочної сировини від приватного сектора, які дадуть змогу сконцентрувати поголів’я корів, що знаходяться в особистих селянських господарствах, своєчасно доставляти молоко на охолодження. Це буде позитивно відображатися на якісних та вартісних показниках, забезпечить ринки області якісними молокопродуктами.

Сергій Фролов також проінформував депутатів про роботи з реконструкції та будівництва тваринницьких комплексів та ферм. Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013 – 2014 роки, визначено реалізацію 16 інвестиційних проектів по тваринництву (загальна проектна вартість – 1343,281 млн. грн.), у тому числі по будівництву - 7 об’єктів (проектна вартість – 1211,048 млн. грн.) та по реконструкції – 9 об’єктів (проектна вартість –– 132,233 млн. грн.).

За рахунок впровадження інвестиційних проектів у 2013 році буде створено 177 робочих місць.

У 2013 році з обласного бюджету згідно обласної Програми розвитку галузі тваринництва на період 2011 – 2015 роки (зі змінами) планується використати 1 млн. грн.

Після детального обговорення депутати прийняли до відома інформацію та схвалили основні завдання обласної програми розвитку тваринництва на 2014 рік.

З поміж іншого депутати підтримали питання про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення та затвердили план роботи постійної комісії  на 2014 рік.