У полі зору депутатів – питання охорони довкілля

e-mail Друк PDF

18 грудня постійна комісія обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцятої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вела голова комісії Тетяна Крост, взяли участь голова обласної ради Іван Момот, керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства.

Депутати проаналізували та погодили проекти сесійних рішень: «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році, затвердженого рішенням п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року», «Про внесення змін до рішення сімнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 17 липня 2013 року «Про внесення змін до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про затвердження Положення про фонд охорони

навколишнього природного середовища Полтавської області» та рішення тринадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 14 листопада2012 року «Про затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області», «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, «Про надання в користування громадській організації мисливців та рибалок «Артеміда» мисливських угідь на території Кобеляцького району», «Про надання в користування державному підприємству «Полтавське лісове господарство» мисливських угідь на території Полтавського та Чутівського районів», «Про план роботи обласної ради на 2014 рік».

У контексті питання про санітарний стан лісів та проведення винищувальних заходів в осередках шкідників масового розмноження в підвідомчих підприємствах обласного управління лісового та мисливського господарства комісія рекомендувала Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації забезпечити порядок встановлення лімітів та видачу дозволів на проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісонасадженнях природно-заповідного фонду.

Про виконання у 2013 році робіт, передбачених Регіональною цільовою Програмою поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Михайло Андрусенко. За його словами, проведено роботи по вивезенню непридатних залишків пестицидів з Хорольського, Великобагачанського, Карлівського, Машівського, Миргородського районів. Частково вивезені пестициди з Оржицького та Лубенського районів. Всього для знешкодження за межі області вивезено 379,9 тонн отрутохімікатів. На проведення цих заходів із обласного бюджету спрямовано 9,5 млн. грн..

Загалом з початку дії Програми за кошти державного та обласного бюджетів з області вивезено 1509,6 тонн непридатних та невизначених пестицидів. За підрахунками фахівців, підлягає вивезенню ще 150 тонн небезпечних для людей та довкілля отрутохімікатів.

Цю інформацію комісія взяла до відома.