Засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства

e-mail Друк PDF

19 грудня під головуванням Степана Бульби відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули питання про хід виконання програми модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2012-2014 р.р. Як доповів директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков, в рамках програми у 2013 році комунальними підприємствами області проводилась поетапна реконструкція джерел теплової енергії із заміною застарілого технологічного обладнання на сучасне з більш високим ККД та переобладнання котелень на альтернативне природному газу паливо. Крім того підприємствами комунальної теплоенергетики були проведені роботи по переведенню котелень в автоматизований режим, без постійного перебування обслуговуючого персоналу.

Як наслідок у 2013 році по області виконано роботи на 32 теплогенеруючих установках: в м. Полтаві на 15-ти котельнях, в м. Кременчуці на 1-й котельні, в м. Лубнах на 7-ми котельнях, в м. Комсомольську на 2-х котельнях, в м. Миргороді на 2-х котельнях, в м. Гадячі на 1-й котельні. В тому числі на 4-х котельнях проводилися роботи по переведенню її на альтернативне природному газу паливо (пелети виготовлені з очерету, деревина).

З 1007 шкіл та дитячих садків - 201 заклад опалюються від котелень та теплогенераторних, що працюють на вугіллі, електроопаленні, пічному опаленню та іншому.

За інформацією Олександра Тонкова, програмою модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2012-2014 роки передбачена децентралізація теплопостачання споживачів.

На сьогодні з 32 малих міст та селищ міського типу в 19 –ти житловий фонд забезпечується тепловою енергією від індивідуальних поквартирних систем опалення. В 2013 році було завершено роботу по переведенню на індивідуальне поквартирне опалення в містах Лохвиця та Червонозаводське Лохвицького району.

Загалом на об’єкти теплопостачання були залучені кошти на загальну суму 17,42 млн. грн., в тому числі місцевих бюджетів – 6,22 млн. грн., коштів підприємств – 10,2 млн. грн., кредитних коштів – 1 млн. грн.

Всі впроваджені у поточному році енергозберігаючі заходи забезпечили економію природного газу більш ніж на 4 млн.м? на суму майже 8 млн. грн., або 1,2% від спожитого в попередній рік.

Після детального обговорення депутати прийняли до відома інформацію та з врахуванням зауважень та доповнень схвалили основні завдання програми модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2014 рік.

У ході засідання комісія розглянула звернення від громадської організації «Полтавська філія Суспільної служби України» та голови Асоціації підтримки ОСББ Олега Тертишника щодо підтримки створення та функціонування ОСББ у Полтавській області. Депутати рекомендували Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації опрацювати дане питання та внести на розгляд наступної комісії.

Члени комісії також погодили продовження дії кредитних договорів з банківськими установами обласним комунальним підприємствам «Полтаватеплоенерго», «Миргородводоканал», затвердили план роботи постійної комісії на 2014 рік.