Засідання комісії з питань бюджету та управління майном

e-mail Друк PDF

24 грудня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Валерія Пархоменка, розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцятої сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, народний депутат України Сергій Гордієнко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули та прийняли до відома питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік. Як доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, згідно розпоряджень Кабінету Міністрів України, області передбачена додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів в обсязі 104,1 млн. грн. Розподіл відповідної дотації здійснено з урахуванням впливу таких факторів, як доведені Мінфіном видатки, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів та додаткових коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ з урахуванням власних джерел місцевих бюджетів.

Крім цього, між місцевими бюджетами області розподіляється додатково доведений обсяг субвенцій на: виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" - 1,5 млн. грн.; фінансування у 2013 році програм - переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування - 2,6 млн. грн.

Обсяг субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій розподіляється між обласним бюджетом (4 млн.грн.) та містами і районами області (11 млн.грн.), у тому числі на погашення кредиторської заборгованості спрямовується 6,7 млн.грн.

Області зменшуються обсяги субвенцій на: виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям - 62,5 млн. грн; надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот - 54 млн. грн.; погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення - 28 млн. грн.

За інформацією Павла Кропивки збільшуються видатки галузі охорони здоров’я за рахунок: субвенції з державного бюджету на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2013 році - 2,2 млн. грн.; субвенції з обласного бюджету Кіровоградської області, яка спрямовуються на проведення розрахунків з обласною клінічною психіатричною лікарнею ім. О.Ф. Мальцева за примусово пролікованих психічно хворих жителів цієї області - 360 тис. грн.

Обласному бюджету передбачена субвенція з міського бюджету м. Полтави на утримання об’єктів спільного користування ( ОКВПТГ „Полтаватеплоенерго”) в сумі 1,5 млн. грн.

Передбачається субвенція міському бюджету м. Полтави за рахунок коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в межах затверджених об’єктів в сумі 741,9 тис. грн.

Павло Кропивка також ознайомив членів комісії з прогнозними показниками обласного бюджету на 2014 рік.

У ході засідання депутати розглянули та схвалили питання про внесення змін до переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році на загальну суму 1,5 млн. грн. На пропозицію Сергія Гордієнка члени комісії рекомендували профільному департаменту провести моніторинг використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, бюджетна комісія погодила внесення змін та доповнень до додатку до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про цільову Програму впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки», Комплексної програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013 – 2014 роки, Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки, рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року "Про обласну Програму з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 - 2014 роки".

Члени бюджетної комісії підтримали Програму захисту прав споживачів у Полтавській області на 2014-2015 роки, Програму підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2014-2016 роки.

Дані проекти рішень комісія рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради.

Депутати також опрацювали питання про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.