Перше пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

25 грудня відбулося перше пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Сергій Гордієнко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання, за традицією, відбулося нагородження.

Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот вручили Почесну Грамоту Верховної Ради України: депутату обласної ради, голові Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимиру Онищенку, Комсомольському міському голові Сергію Супруну; Грамоту Верховної Ради України: депутату обласної ради, головному лікарю Хорольської центральної районної лікарні Михайлу Винограду, Веселоподільському сільському голові Семенівського району Інні Календарь.

Почесними грамотами обласної ради були нагороджені депутат обласної ради, голова правління ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» Віктор Лотоус; депутат обласної ради, директор аграрного орендно-приватного підприємства «Великосорочинське» Миргородського району Михайло Харченко; ветеран органів місцевого самоврядування Юрій Янко.

Подяка обласної ради була оголошена депутату обласної ради, голові Полтавської обласної організації Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» Руслані Крайновій.

Наразі депутати сформували порядок денний, включивши до нього одинадцять додаткових питань, та затвердили регламент роботи сесії.

У зв’язку з тим, що Верховною Радою України Державний бюджет на 2014 рік буде прийнятий пізніше, на пропозицію президії обласна рада вирішила двадцяту сесію обласної ради провести у два пленарних засідання. Відтак, заплановані до розгляду питання: про Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2014 рік, про обласний бюджет на 2014 рік, про інформацію прокурора Полтавській області «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області» – ухвалено розглянути на другому пленарному засіданні двадцятої сесії обласної ради.

Потому відбувся розгляд сесійних питань.

Депутати затвердили план роботи обласної ради на 2014 рік, заслухали та взяли до відома звіт голови обласної ради про свою діяльність за 2013 рік.

Обласна рада прийняла обласну Програму антитерористичних заходів на 2014 - 2015 роки, Програму захисту прав споживачів у Полтавській області на 2014-2015 роки, цільову Програму підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2014-2016 роки, Програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт – Полтава» на 2014 рік та заходи щодо сплати заробітної плати.

Депутати підтримали внесення змін та доповнень до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, обласної Програми відзначення кращих медичних працівників на 2011-2015 роки, Комплексної програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2013 – 2014 роки.

Зміни були внесення до Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області на 2011-2015 роки; цільової Програми впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки»; Програми безпеки дорожнього руху на 2011-2014 роки; обласної Програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2012 - 2014 роки; Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2013 році, затвердженого рішенням п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року; Переліків об'єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області, які будуть фінансуватися в 2013 році за рахунок субвенції з державного бюджету; рішення сімнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 17 липня 2013 року «Про внесення змін до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про затвердження Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області» та рішення тринадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 14 листопада 2012 року «Про затвердження Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області».

Було затверджено Порядок забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2014 році, Порядок реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у 2014 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Сесія затвердила внесення змін до показників обласного бюджету на 2013 рік,

Своїми рішеннями обласна рада підвищила розмір обласних премій імені І.П.Котляревського, імені Леоніда Бразова, імені С.А.Ковпака, щорічної премії імені Панаса Мирного – до двох тисяч гривень, обласних премій імені М.В.Скліфасовського та імені А.С.Макаренка – до трьох тисяч гривень.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області Едуарда Федосова «Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Полтавської області».

Сесія обласної ради реорганізувала Центр охорони та досліджень пам’яток археології управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, затвердила базову мережу закладів культури обласного рівня Полтавської області.

У ході пленарного засідання обласна рада розглянула ряд майнових і кадрових питань. Зокрема, було затверджено Положення з управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області; прийнято рішення про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області.

Було розглянуто та підтримано проекти рішень щодо погодження отримання без проведення аукціонів спеціальних дозволів підприємствам на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти і газу; на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, ділянок родовищ підземних прісних вод.

Знайшов підтримку у депутатів також проект рішення: «Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю "М.В.-ЕНЕРГОСОЇЛ" для утворення на Східно Миртівсько-Затонській площі Великобагачанського району Полтавської області наукового полігону для геологічного вивчення та пошуку незначних розсіяних покладів вуглеводнів і впровадженню технологій з вилучення високов'язких вуглеводнів та введення їх в дослідно-промислову розробку».

Обласна рада дала згоду на встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, надала в користування мисливські угіддя на території Кобеляцького, Полтавського та Чутівського районів.

Депутати затвердили розпорядження голови обласної ради, зміни в складі постійної комісії з питань забезпечення законності та правопорядку.

У «різному» депутат обласної ради Василь Стасовський порушив проблеми недосконалості законодавства щодо видобутку сільгосппідприємствами питної води для господарських потреб, роботи природоохоронних контролюючих органів, народний депутат України Сергій Гордієнко – забезпечення Оржицького та Семенівського районів сміттєвозами. Депутат Олександр Масенко звернув увагу на питання фінансової підтримки статутної діяльності ветеранських організацій у районах і містах області, депутат Юрій Цомартов – на формальне реагування державних службовців на депутатські звернення. Депутати Михайло Стеценко та Юрій Кривошеєв вели мову про стан та утримання автомобільних доріг, створення безпечних умов дорожнього руху, депутат Степан Бульба – про вдосконалення механізму представлення до нагородження.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 48 питаннях порядку денного сесії.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Іван Момот зазначив, що задоволений роботою першого пленарного засідання двадцятої сесії обласної ради – всі питання, внесені до порядку денного, розглянуті.

-У деяких випадках, - сказав Іван Момот, - депутати досить емоційно реагували на окремі питання, проте це не завадило їм знайти та прийняти конструктивні рішення.

Щодо звіту голови обласної ради про свою діяльність, Іван Момот підкреслив, що говорив про роботу всього депутатського корпусу, його керівників, виконавчого апарату, про починання і плани, які вдалося реалізувати спільними зусиллями.

За словами Івана Момота, очікується, що сесія продовжить свою роботу за тиждень після прийняття Верховною Радою України Державного бюджету України на 2014 рік.