Звіт голови обласної ради про свою діяльність за 2013 рік

e-mail Друк PDF

Шановні депутати, колеги, шановні присутні!

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дозвольте прозвітувати про роботу голови обласної ради протягом 2013 року.

Інформація про соціально-економічний розвиток Полтавської області за 11 місяців року, детальний звіт про роботу кожної постійної комісії обласної ради надані депутатам у електронному вигляді, звіт також розміщений на офіційному сайті обласної ради.

Згідно з планом роботи цього року проведено 5 пленарних засідань обласної ради, на яких розглянуто 209 питань.

Відбулося 80 засідань постійних комісій, у тому числі 4 виїзних та 3 спільних. Розглянуто 594 питання.

За звітний період депутатами подано на розгляд сесій 8 депутатських запитів до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних органів.

На сесіях було прийнято 5 звернень до центральних органів влади та жителів області.

Обласна рада чітко слідує принципу - працювати на результат, вести постійний діалог із представниками громадських організацій, забезпечувати відкритість і прозорість усіх рішень, проголосованих у сесійній залі.

У нас склалася надійна співпраця між представницькою та виконавчою владою, є порозуміння і спільне бажання досягати намічених планів.

Узгодження дій усіх органів місцевого самоврядування Полтавщини певною мірою забезпечується обговоренням та прийняттям рішень на засіданнях Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. Ці засідання відбуваються практично щоквартально.

Шановні колеги!

2013 рік видався не простим. Але уміння працювати у складних умовах – це практика сучасного менеджменту, обов’язкова для влади, в першу чергу.

Кілька слів про коригування обласного бюджету. З початку року було внесено зміни і збільшено видатки на загальну суму у понад 210 млн. грн.

Пріоритетом залишається підтримка галузі «охорони здоров’я». Сюди було спрямовано додатково більше 31 млн. грн.

За рахунок цих коштів придбано 25 сучасних обладнаних автомобілів «швидкої допомоги» для кожного сільського району:

- закуплено ліки та медичне обладнання на загальну суму понад 6 млн. грн.;

- на створення централізованої диспетчерської у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виділено 1,2 млн. грн.

Значні суми закладені, а також додатково спрямовані на фінансування природоохоронних заходів. Загалом це близько 60 млн. грн.

Із цих коштів направлено:

- комунальному підприємству «Полтававодоканал» на реконструкцію каналізаційних колекторів та придбання технічних засобів – майже 10 млн. грн.;

- на знешкодження заборонених, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які знаходяться на території області – 9,5 млн. грн.

Довідково: з 2011 року за рахунок державного та обласного бюджетів з території області вивезено майже 1,5 тисячі тонн отрутохімікатів. За розрахунковими даними, залишилось утилізувати ще близько 150 тонн.

Також було виділено:

- Глобинській міській раді на реконструкцію очисних каналізаційних споруд – 2 млн. грн.;

- Лубенській міській раді на реконструкцію зливної станції – 1,7 млн. грн.;

- управлінню житлово-комунального господарства Полтавського міськвиконкому на реконструкцію зеленої зони скверу по бульвару Маршала Конєва – 1 млн. грн.;

- Хорольській міській раді на будівництво полігону твердих побутових відходів – 2,4 млн. грн.

Продовжується виконання заходів цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини до 2015 року». Цього року на створення та вирощування захисних лісних насаджень на площі 1 тис.100 га спрямовано 9 млн. грн., в тому числі з обласного екологічного фонду – 2 млн. грн.

Ця важлива і потрібна справа, яка робиться для майбутніх поколінь, і надалі буде активно підтримуватися обласною радою.

На галузь «соціальний захист» додатково виділено 15,4 млн. грн. Це складає 134% у порівнянні з минулим роком. Кошти спрямовані на проведення капітальних ремонтів будинків-інтернатів обласної комунальної власності; здійснення фінансової підтримки статутної діяльності обласних громадських організацій, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю, ветеранів; виплату одноразової грошової допомоги громадянам, які потрапили в складні життєві обставини.

Зокрема, на виконання заходів, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у цьому році в обласному бюджеті було передбачено понад 2 млн. грн. Ці кошти спрямовано на пільгове медичне забезпечення та санаторне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплату одноразової матеріальної допомоги вдовам ліквідаторів, підтримку статутної діяльності громадських об’єднань «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідів Чорнобиля», «Діти Чорнобиля».

До 15 тис. грн. на кожного депутата збільшено допомогу, яка надається малозахищеним громадянам. За рахунок цих коштів матеріальну допомогу отримали 1 700 жителів області.

Важливим стало рішення про можливість об’єднання коштів для вирішення питань високовартісного лікування жителів регіону. Таким чином для лікування 8 найбільш складних випадків депутатами надано майже 134 тис. грн.

Продовжується робота по упорядкуванню документів на майно спільної власності територіальних громад області. Так, за станом на 1 грудня підприємствами, установами та організаціями виготовлено 350 свідоцтв на право власності та 511 державних актів на право постійного користування земельними ділянками.

Враховуючи запити місцевих громад та зважаючи на економічну доцільність відбувається процес приймання-передачі майна.

За рік:

- прийнято у спільну власність територіальних громад 28 об’єктів на суму майже 16 млн. грн.;

- передано - 6 об’єктів на суму 420 тис. грн.

На виконання «Обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад області на 2011-2015 роки» за рік приватизовано шляхом продажу на аукціоні 4 об’єкти на загальну суму майже 1 млн. грн.

Окремим рядком хочу доповісти про виконання обласних програм. На контролі обласної ради на даний час перебуває 62 програми.

У рамках виконання «Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки» для загальноосвітніх закладів області придбано 15 навчальних кабінетів із природничо-математичних дисциплін, 25 навчальних комп’ютерних комплексів та 45 інтерактивних комплексів на суму 11 млн. грн.

У ході реалізації «Програми увічнення пам’яті видатних земляків» - на проведення реекспозиції літературно-меморіального музею Миколи Васильовича Гоголя у селі Великі Сорочинці Миргородського району спрямовано 800 тис. грн.;

- на встановлення пам'ятних знаків, пам’ятників та погрудь Тарасу Григоровичу Шевченку – понад 400 тис. грн.

На виконання «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки» на придбання 4 спортивних майданчиків зі штучним покриттям спрямовано 1 млн. грн. Загалом в області встановлено більше 70 таких майданчиків, що дає змогу більш активно залучати наших дітей і молодь до занять спортом, а отже, і до здорового способу життя.

Спільно з облдержадміністрацією продовжуємо працювати над реалізацією «Програми впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки».

З обласного бюджету спрямовано 1,4 млн. грн., які використані на втілення в життя мікропроектів розвитку інфраструктури в сільській місцевості.

Це такі важливі напрямки, як сфера охорони здоров’я, енергозбереження, водопостачання, збереження та покращення екологічного середовища, енергоефективності.

Велика робота проведена щодо розподілу та перерозподілу мисливських угідь. Нам вдалося при узгодженні цих питань уникнути багатьох конфліктних ситуацій. В першу чергу, завдяки професійній роботі голови та членів постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування.

Шановні колеги!

Цього року ми з вами вперше затвердили Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області. Її прийняття дало можливість систематизувати нашу роботу, забезпечити стратегію розвитку самоврядування, а також більш узгоджено працювати разом із районними і міськими радами.

Одним із основних напрямків програми, на мій погляд, є обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. Цим конкурсом ми маємо можливість підтримати з обласного бюджету ініціативи громад щодо вирішення нагальних питань розвитку територій, залучити для цього додаткові інвестиції.

У даній роботі нам вдалося досягти хороших результатів. Цього року переможцями стали 73 проекти із 23 районів області. Нагадаю, що чотири роки тому ми починали із 6 проектів.

Найбільшу активність у конкурсі 2013 року виявили органи місцевого самоврядування Лохвицького району, якими подано 13 проектів, Чорнухинського району – 10 проектів, Козельщинського району – 7 проектів.

Наведу такий приклад. За рахунок акумулювання коштів, Веселоподільському сільському голові Семенівського району Інні Календарь та Грабарівському сільському голові Пирятинського району Миколі Левченку вдалося спрямувати додатково на соціальну сферу більше як по 200 тис. грн. кожному.

Важливо, що є позитивна динаміка зростання фінансової участі партнерів та самих учасників конкурсу. Так, загалом на 73 проекти буде мобілізовано понад 8 млн. грн., в той час як з обласного бюджету буде надано четверту частину - 2 млн. 261 тис. грн.

Шановні колеги!

Майбутнє кожної країни визначає молодь – основна сила, головний стратегічний і кадровий ресурс. Саме тому питання молодіжної політики є в числі пріоритетних у діяльності обласної ради. Партнерський діалог, взаємодія двох інституцій – місцевого та студентського самоврядування, знаходить своє відображення у щорічній «Школі майбутнього депутата».

Цього року учасниками навчання стали студенти шести вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації Полтавської області.

Сім років обласна рада проводить конкурс студентських науково-практичних робіт «Від студентського самоврядування до самоврядування громад». Цього року переможцями стали 9 студентів, які розробили абсолютно прикладні проекти.

Без перебільшення, автори цих робіт уже є готовими лідерами, здатними продукувати ідеї та пропонувати сучасні підходи до вирішення проблем життєдіяльності громад.

Обласна рада активно співпрацює із органами самоврядування інших країн.

Продовжується напрацювання спільних проектів із представниками самоврядування Республіки Польща.

Як показав час, співробітництво між нашими територіями можна і потрібно продовжувати, поглиблювати та розширювати.

У ході зустрічей із послом Республіки Польща в Україні та генеральним консулом, делегацією Лєжайського повіту Підкарпатського воєводства домовлено про розширення співробітництва між Полтавщиною та регіонами Польщі. Уже в січні планується поїздка делегації, до складу якої входять працівники органів місцевого самоврядування регіону, які займаються написанням проектів розвитку територіальних громад.

У серпні, в рамках Угоди про співпрацю між Полтавською обласною радою та Законодавчими зборами Ленінградської області, на Полтавщині перебувала делегація Законодавчих зборів Ленінградської області, яку очолював голова Законодавчих зборів Сергій Бебенін.

Було обговорено проміжні підсумки та перспективи подальшого співробітництва.

За обопільним переконанням наші відносини можуть бути виведені на новий якісний рівень – не тільки між владними інституціями, а у цілому між областями, з інтегруванням на рівні міст і сільських районів, територіальних громад, суб’єктів господарювання різних форм власності.

У продовження підтримки роботи щодо патріотичного виховання цього року до 70-річчя визволення Полтавської області від фашистської окупації, в рамках реалізації Програми розвитку місцевого самоврядування, обласна рада заснувала обласну премію імені Лялі Убийвовк.

Традиційною стала щорічна акція «Майстри мистецтв України – трудівникам села». Сотні концертів для жителів сільських районів дарують артисти обласної філармонії.

Велику увагу обласна рада продовжує приділяти підтримці творчої інтелігенції, медичних та педагогічних працівників. Щороку завдяки обласним літературним та професійним преміям визнання отримують десятки жителів Полтавщини.

Наша земля завжди була багата на таланти. Завданням влади вбачаємо необхідність сприяти популяризації кращих мистецьких надбань наших земляків. З цих міркувань обласною радою започатковано обласний фестиваль художників-аматорів імені Григорія Ксьонза. Цей фестиваль дозволить підняти цілий пласт талановитих імен, зробити їхні роботи відомими.

 

Шановні колеги!

Хочу подякувати головам районних рад за те, що наші починання знаходять підтримку на місцях. Наприклад, нещодавно ми розпочали впроваджувати онлайн-відеоконференції. Налагодили такий зв’язок спочатку із двома районами.

Згодом про своє бажання підключитися заявили ще кілька районів. Плануємо, що ближчим часом зможемо спілкуватися в он-лайн режимі з усіма районами.

Цього року у рамках реалізації Програми розвитку місцевого самоврядування засновано обласний конкурс «Кращий за професією» серед посадових осіб місцевого самоврядування. Його мета – підвищити рівень професіоналізму, ініціативність посадових осіб місцевого самоврядування.

У другому турі конкурсу взяли участь 60 посадовців органів місцевого самоврядування Полтавщини. Як на мене, всі вони уже є переможцями, бо мають активну громадянську позицію, бажання бути кращим і постійно прогресувати у своєму розвитку як фахівці.

Переконаний, що цей конкурс стане щорічним і сприятиме професійній підготовці посадових осіб місцевого самоврядування, а отже – і ефективній діяльності місцевих рад, розв’язанню актуальних питань розвитку територій.

Шановні колеги!

Хочу подякувати колегам-депутатам, головам постійних комісій, керівникам фракцій за нашу постійну співпрацю, за взаєморозуміння та толерантність, за єдність підходів і відчуття власної відповідальності за рівень життя полтавської громади.

Дякую за увагу.