Презентовано видавничий проект «Тарас Шевченко і Полтавщина»

e-mail Друк PDF

15 січня в Полтаві відбулася відеопрезентація видавничого проекту «Тарас Шевченко і Полтавщина».

Проект підготовлено Науково-редакційним підрозділом – центром по дослідженню історії Полтавщини у рамках заходів на відзначення в області 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

У презентації, яку провів керівник Науково-редакційного підрозділу – центр по дослідженню історії Полтавщини Олександр Білоусько, взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Проект містить унікальний матеріал про участь полтавців у визволенні Шевченка із кріпацтва, їхню роль у становленні та розвитку його літературного і мистецького таланту.

Висвітлено перебування Шевченка на Полтавщині, подано художні твори та твори образотворчого мистецтва, написані у цей період, фотокопії документів, репродукції картин, ілюстрації тощо.

Окремий розділ представляє матеріали, що розкривають вплив Шевченка на утвердження національної свідомості сучасників та наступних поколінь, розвиток національно-визвольного руху, відзначення на Полтавщині Шевченківських ювілеїв та роковин, увічнення пам’яті Кобзаря, внесок полтавців в образотворчу, літературну, музичну Шевченкіану, наукове шевченкознавство.

Родзинкою майбутньої книги є подання особистості Шевченка та його творчості у світовому контексті.

Матеріали для видавничого проекту взяті з вітчизняних та діаспорних джерел. Зміст книги базується на усталених у шевченкознавстві положеннях. Втім, наведені контроверсійні точки зору, маловідомі або спірні факти.

В інтерв’ю представникам ЗМІ голова обласної ради Іван Момот зазначив, що авторським колективом видавничого проекту «Тарас Шевченко і Полтавщина» проведена велика дослідницька краєзнавча робота, а сам проект є свідченням того, що полтавці свято шанують і бережуть пам’ять про великого Кобзаря. Як наголосив голова обласної ради, книга «Тарас Шевченко і Полтавщина» буде видана найближчим часом за кошти обласного бюджету та надійде, у першу чергу, до бібліотек області. На думку Івана Момота, вона зацікавить спеціалістів, шанувальників таланту Шевченка, учнівську та студентську молодь, яка вивчає історію рідного краю.