У Котельві підсумували виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області за 2013 рік

e-mail Друк PDF

17 січня у Котельві відбулася обласна підсумкова конференція по виконанню Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області за 2013 рік, затвердженої рішенням п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання.

У роботі конференції взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, голови райдержадміністрацій та районних рад, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації. Вів конференцію Олександр Удовіченко.

За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова, на кінець 2013 року сума коштів, освоєних по Програмі соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2013 рік, становить 218,3 млн. грн., або 161,1 % від запланованої суми. В середньому на 1 сільського мешканця в рамках Програми використано 382,9 грн. (161,1%) при плані 237,7 грн.

Фінансувалася Програма з обласного бюджету – 18,7 млн. грн. (196,8% до плану), районних і сільських бюджетів – 69,4 млн. грн. (110,5% до плану), коштів інвесторів – 130,1 млн. грн. (206,5% до плану).

За рік, що минув, вдалося провести роботи по освітленню, газифікації, водопостачанню, благоустрою сільських населених пунктів, ремонти та реконструкцію дошкільних і загальноосвітніх закладів, сільських будинків культури, лікарняних установ, спортивних об’єктів. Відповідно до завдань Програми було укладено 1874 соціальні угоди між орендарями земельних часток (паїв) та сільськими громадами з метою надання фінансової підтримки на розбудову соціальних об’єктів на загальну суму 56624,8 тис. грн. (140,1% до плану).

Учасники конференції ознайомилися з досвідом Котелевського району щодо виконання доручень Президента України Віктора Януковича, спрямованих на реалізацію стратегічних завдань розвитку сільських територій, яким поділилася Герой України, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Тетяна Корост.

В обговоренні питання взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Віктор Лисак, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Мирошниченко, голова Полтавської районної ради Василь Степенко та інші.

У своєму виступі Іван Момот наголосив, що у розвиток сільських населених пунктів Полтавщини вкладають щорічно все більше коштів, відколи діє Програма соціального розвитку сільських населених пунктів.

Те, що підсумки виконання Програми підбивають саме в Котельві, на думку голови обласної ради, не випадковість.

- Уже стало доброю традицією таке підбиття підсумків проводити не в обласному центрі, а у районах, де конкретно вирішуються проблемні питання за цією Програмою. Котелевський район кілька років поспіль є одним із передових у виконанні цієї Програми. Ми сьогодні фактично бачимо, як вона втілюється у життя в конкретних населених пунктах, як створюють нові робочі місця та як відбудовують важливі об’єкти соціального призначення, – зазначив Іван Момот.

Гості побували у селах: Михайлівка Перша, Більськ, де ознайомилися з об’єктами соціальної інфраструктури. Їхній увазі були представлені новітні виробничі технології, успішно запроваджені на МТФ ТОВ «Скіф» та у переробній галузі ТОВ «Агрофірма «Маяк».

За підсумками конференції ухвалено вважати виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області за 2013 рік задовільним, відзначити роботу щодо соціального розвитку сільських населених пунктів у Шишацькому, Котелевському, Диканському, Лохвицькому, Великобагачанському районах.

Районним державним адміністраціям дано доручення розробити та внести на розгляд чергових сесій районних рад програми соціального розвитку сільських населених пунктів районів на 2014 рік.

Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з структурними підрозділами облдержадміністрації та відомчими службами, відповідальними за напрямки, доручено доопрацювати Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2014 рік та подати її у встановленому порядку на затвердження чергової сесії обласної ради.