З нагоди Дня Соборності та Свободи України

e-mail Друк PDF

22 січня у Полтаві відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, присвячене Дню Соборності та Свободи України.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, Полтавський міський голова Олександр Мамай, державні службовці, депутати місцевих рад, представники громадськості, духовенства, ветерани, військові, молодь.

В інтерв’ю журналістам засобів масової інформації Олександр Удовіченко наголосив, що тільки разом, об’єднавши регіони від Донецька до Закарпаття, від Криму і до Сум, ми зможемо рухатися вперед, реалізуючи ідею державності, розбудовуючи Україну. При цьому Олександр Удовіченко зазначив, що прояви розбрату, силового протистояння можуть порушити мир і спокій в державі.

- Сьогодні представники різних поколінь, політичних сил, конфесій зібралися і продемонстрували, що Полтавщина монолітна, налаштована на об’єднуючі зусилля.

У свою чергу, Іван Момот сказав:

- Свято Соборності та Свободи – це одне з визначних свят. Багато поколінь українців і полтавців боролися і мріяли про те, щоб Україна була єдиною і незалежною державою. Це відбулося. У нинішньому році ми відзначаємо 95 років від часу підписання Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Нажаль тоді, це відбулося лише на папері. Сьогодні ми є свідками того, що Україна об’єднана. Потрібно все зробити для того, щоб вона такою і залишилася.

Голова обласної ради висловив упевненість у мудрості і відповідальності полтавців, їхньому прагненні до стабільності і суспільної злагоди.

- Ми живемо у центральній Україні і наша роль об’єднувати Схід і Захід, - підкреслив Іван Момот. - Нам немає чого ділити, у нас багато спільного. Тільки єдина сильна Україна може бути і стане європейською державою.