Друге пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

23 січня відбулося друге пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради. Вів засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Сергій Гордієнко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної ради, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання, за традицією, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот вручили нагороди.

Почесною грамотою обласної ради та цінним подарунком відзначена праця голови правління ВАТ «Полтавамаш» Олександра Григоренка, начальника Служби автомобільних доріг Полтавської області Дмитра Кобченка, начальника управління майном обласної ради Сергія Сагайдачного.

Хвилиною мовчання депутати обласної ради та запрошені вшанували пам’ять людей, які загинули 22 січня під час силового протистояння у Києві.

Наразі було сформовано порядок денний та розпочато розгляд сесійних питань.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію прокурора Полтавської області Андрія Миронова «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області».

Потому обласна рада прийняла Програму економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2014 рік, затвердила обласний бюджет на 2014 рік та внесла зміни до його показників.

Депутати підтримали внесення змін та доповнень до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки, регіональної Програми розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2012-2015 роки; внесення змін – до Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки та до обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки.

Своїм рішенням обласна рада затвердила розподіл коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету у 2014 році на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Сесія обласної ради прийняла Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення, керівників засобів масової інформації щодо подачі реклами алкогольних виробів у засобах масової інформації, ініційоване депутатом обласної ради Юрієм Цомартовим на пропозицію обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану.

Останнім було розглянуто питання «Про суспільно-політичну ситуацію в країні», внесене до порядку денного на пропозицію фракції Партії регіонів. В обговоренні питання взяли участь депутати: Володимир Микійчук, Степан Бульба, Петро Ворона, Олександр Масенко, Олександр Удовіченко, Юрій Лебедин, Юрій Кривошеєв, Юрій Цомартов, Володимир Оніщенко, представник полтавського євромайдану Олег Пустовгар.

За результатами обговорення було подано три проекти заяви: від фракції Партії регіонів, від фракції Соціалістичної партії України, від фракцій «УДАР В.Кличка» та «Батьківщина». Переважною більшістю голосів прийнято заяву, підготовлену фракцією Партії регіонів з доповненням, внесеним головою фракції Комуністичної партії України Олександром Масенком.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 11 питаннях порядку денного пленарного засідання сесії.

В інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Іван Момот сказав:

- Сьогодні ми прийняли обласний бюджет на 2014 рік. Якщо порівняти його з обласним бюджетом 2013 року, то маємо зростання на 9,6%. В абсолютних цифрах - це майже 300 мільйонів гривень, які будуть спрямовані на охорону здоров’я, освіту, культуру, соціальний захист населення, фізкультуру і спорт тощо. Зазначу, що у нас ще є нерозподілені кошти з минулого року, які плануємо розподілити на наступній сесії у березні.

На думку голови обласної ради, бюджет нормальний. Втім, Іван Момот наголосив, що потрібно працювати, заробляти кошти, аби була можливість наповнювати бюджет та забезпечувати видатки.

Критичні зауваження депутатів, які прозвучали в ході обговорення бюджету, Іван Момот сприймає як належне.

- Вдячний колегам за активну позицію, пропозиції до бюджету, висловлені під час засідань профільних комісій. Всі вони були враховані, - зазначив голова обласної ради.

Стосовно суспільно-політичної ситуації в країні та прийнятої сесією заяви, Іван Момот підкреслив, що депутати озвучили різні думки та пропозиції, проте були єдині в бажанні врегулювати конфлікт, зберегти мир і суспільну злагоду в державі і на Полтавщині, зокрема.

 

Звернення

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України,

Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення,

керівників засобів масової інформації

За роки незалежності України, вирішуючи важливі державні проблеми, як політичні, так і економічні, суспільство зовсім забуло, що для побудови процвітаючої демократичної держави необхідно мати здорову та освічену націю.

Нажаль, у гонитві за надприбутками «молодий капіталізм» нашої держави не зупиняється ні перед чим. Вже давно на національному рівні футбол та інтернет ототожнюється з пивом «нашої Батьківщини», а щоб спілкування з друзями було комфортнішим, потрібна горілка, чи знову ж те пиво.

Виробники реклами алкоголю та пива в своїх рекламних роликах пов’язують вживання цих напоїв з мужніми людьми або з козацьким героїзмом. При цьому у підсвідомості молоді та дітей формується враження того, що при вживанні цих напоїв вони будуть такими ж мужніми і це допоможе їм розв’язати всі проблеми.

Деякі виробники алкоголю вказують на те, що найбільш екологічний та натуральний продукт держави – це алкоголь та пиво.

Останнім часом реклама алкоголю та пива має вид зомбування, спрямоване на несформовану дитячу підсвідомість. Рекламодавці рекламують алкогольну продукцію під виглядом реклами торгової марки, що надає їм можливість використання будь-якого ефірного часу.

Деякі телевізійні канали цілеспрямовано включають цю рекламу, перериваючи дитячі програми. Так, наприклад, 13 січня 2014 року канал «ТЕТ» о 10-ій годині ранку перервав на рекламу кіножурнал «Єралаш» та показав рекламну вставку з горілки «Козацька Рада». Яка ж дитина не мріє бути схожою на легендарних козаків, яких вона бачить в рекламному ролику? Та чи треба для цього вживати торгову марку «Козацька Рада»?

Зважаючи на вищевикладене пропонуємо:

- заборонити рекламу алкоголю та пива на телеекранах до 23-ої години;

- заборонити переривання на будь-яку рекламу дитячих програм та фільмів;

- заборонити використання в рекламі алкоголю та пива образів героїчних людей чи посилання на те, що вживання алкоголю сприяє спілкуванню між людьми;

- заборонити використання в рекламі алкоголю словосполучення «про шкоду надмірного споживання алкоголю», замінивши його на «вживання алкоголю наносить невиправну шкоду здоров’ю та життю».

Просимо також звернути увагу на рекламу медичних препаратів, яка останнім часом все більше присутня на телеекранах та приводить до самолікування громадян з можливістю негативних наслідків.

 

Прийнято

на другому пленарному засіданні

двадцятої сесії

Полтавської обласної ради

шостого скликання

23 січня 2014 року

 

Заява

депутатів Полтавської обласної ради

Жителі Полтавщини глибоко стурбовані загостренням суспільно-політичної ситуації в країні, зумовленої подіями, що останнім часом відбуваються в Києві. Внутрішній конфлікт, який почався з мирних акцій протесту, переріс у масові безлади, силове протистояння, загибель людей.

Україна – велика європейська держава і за своєю територією, і за перспективами розвитку. Ми всі дуже різні, у кожного свій характер, свої політичні уподобання, своє світосприйняття. Але всі ми - українці, єдиний народ, який усвідомлює багатовікове історичне минуле Вітчизни, дбає про її сьогодення та майбутнє.

Ми вистраждали незалежність і соборність України, стали господарями у власному домі, здобули довгоочікуване світове визнання. Відтак, маємо бути гідними місії, покладеної на нас долею: продовжити героїчні досягнення наших попередників, виправдати їхні сподівання, стати гордістю для нащадків.

Події, що сьогодні відбуваються на вулицях нашої столиці, ставлять під загрозу мир і стабільність у державі, подальший соціально-економічний розвиток України і її регіонів, благополуччя народу, можуть спровокувати громадянську війну.

Саме тому, відстоюючи інтереси виборців, ми вимагаємо від Президента забезпечити виконання законів України, закликаємо якнайшвидше врегулювати конфлікт мирним шляхом, що дасть можливість консолідувати суспільство та владу.

Ми також вимагаємо від мітингуючих на майдані припинити незаконні дії і повернути протестні акції в мирне демократичне русло.

Лише наполегливою працею ми зможемо зберегти нашу державу, досягти вагомих здобутків, примножити її силу, авторитет, можливості, досягти зміцнення економічного потенціалу України.

Єдність нашого народу є запорукою стабільності та розвитку, зростання добробуту людей у демократичній правовій державі.

 

Прийнята

на другому пленарному засіданні

двадцятої сесії

Полтавської обласної ради

шостого скликання

23 січня 2014 року