Убезпечити громади від непридатних хімічних засобів

e-mail Друк PDF

27 січня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, яке провела голова комісії Тетяна Корост.

У роботі зібрання взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула, керівники профільних управлінь, установ та організацій.

Основна дискусія за участі депутатів обласної ради Олега Овчаря, Івана Панасенка, Віктора Скочка, Івана Коваля, Ігоря Мазепи, Анатолія Попельнюха, Ігоря Чобітька, Андрія Прокоф’єва, Ігоря Проценка, начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра Сеня, міського голови м.Хорол Ігоря Свириденка розгорнулася навколо проекту регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки, репрезентованої начальником управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайлом Андрусенком.

Зокрема, констатовано, що за оцінками Державної інспекції захисту рослин  області на території Полтавщини станом на

1 січня 2011 року накопичено 752,8 тонни невизначених, непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), найбільше – у м.Хоролі. Стан зберігання названих пестицидів незадовільний й вони потребують нагальної утилізації.  Проте, установка із знешкодження непридатних ХЗЗР, на проектування та виготовлення якої свого часу було витрачено з обласного бюджету 1 млн. 520 тис. грн., потребує подальшого доопрацювання.

 

Відтак, у підсумку обговорення, комісія вирішила рекомендувати обласній раді сесійно підтримати запропоновану концепцію розв’язання даної проблеми. А саме – паралельну реалізацію двох варіантів:

- знешкодження непридатних пестицидів та отрутохімікатів за межами України при допомозі Національного центру поводження з небезпечними відходами (м. Київ);

- знешкодження пестицидів та отрутохімікатів за допомогою розробленої фахівцями УкрДНТЦ «Енергосталь» пересувної дослідно-промислової установки після усунення її технологічних недоліків та завершення отримання дозвільних документів у Міністерстві екології та природних ресурсів України.

Загалом для ресурсного забезпечення регіональної цільової Програми поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин на 2011-2013 роки передбачається залучити 18 млн. 306 тис. гривень, у т. ч.: по 8 млн. 283 тис. гривень відповідно з Державного бюджету та обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, а також 1 млн. 740 тис. гривень – з інших джерел фінансування. Наголошено, що поряд із цим має бути застосованим і механізм співфінансування з місцевих бюджетів.

Члени комісії, також, узгодили проекти сесійних рішень щодо забезпечення виконання постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України, плану роботи обласної ради на 2011 рік, продовження дії обласної Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам в 2007-2011 роках до кінця скликання.

У “різному” розглянуто по суті й доручено авторам привести у правову площину клопотання комунального підприємства обласної ради “Полтававодоканал” стосовно цільової фінансової підтримки, узято до відома екологічну проблематику Кременчуцького району, яку актуалізував депутат обласної ради Іван Панасенко, та інформацію депутата обласної ради Олега Овчаря про виконання ним персонального доручення комісії попереднього складу по м.Кременчуку.