Володимир Онищенко: «Важливо, щоб кожний самобутній художник став відомим, отримав суспільне визнання»

e-mail Друк PDF

12 лютого у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулася прес-конференція першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка, присвячена відкриттю виставки обласного фестивалю художників - аматорів імені Григорія Ксьонза.

- Про необхідність організації та проведення фестивалю художників-аматорів в нашій області я зрозумів під час перебування на своєму виборчому окрузі у Семенівському районі, - розповів Володимир Онищенко. – Мав за щастя познайомитися з місцевим художником-аматором Василем Артикульним, оглянути його роботи. Придбав декілька картин, сьогодні вони прикрашають мій будинок, дають відчуття комфорту. Важливо, щоб кожний самобутній художник (а це люди дуже скромні) став відомим, отримав суспільне визнання.

Як повідомив Володимир Онищенко, фестиваль, розпочатий у вересні минулого року, відбувається за ініціативи обласної ради в рамках реалізації Програми розвитку місцевого самоврядування Полтавської області на 2013-2015 роки. Його співзасновниками виступили обласна рада, управління культури облдержадміністрації, обласна організація Національної спілки художників України.

Метою фестивалю є збереження національної школи художньої майстерності, виявлення і підтримка творчо обдарованих художників-аматорів, популяризація народного мистецтва, збагачення культурних надбань і традицій Полтавського краю.

На першому етапі фестивалю місцеві ради, управління культури облдержадміністрації, структурні підрозділи райдержадміністрацій (міськвиконкомів) з питань культури організували у містах і районах області виставки місцевих художників-аматорів, які мають власний творчий доробок з образотворчого мистецтва: живопису, графіки, скульптури.

У другому (обласному) етапі фестивалю взяли участь 100 художників-аматорів із 4 міст обласного значення та 20 районів Полтавської області. На розгляд виставкому Фестивалю було представлено 311 робіт, з яких 126 були відібрані на виставку. За рішенням виставкому, їхні автори - 68 художників-аматорів - визнані переможцями обласного етапу фестивалю.

При оцінці конкурсних робіт виставком врахував креативність у зображенні подій, явищ, цікавих моментів життя, художній рівень робіт, їхню композиційну досконалість, авторське самовираження.

Наразі, за підсумками виставки готується презентаційне видання Каталогу робіт переможців обласного етапу фестивалю, яке рекламуватиме роботи полтавських художників-аматорів не лише в області, а й в Україні та за кордоном.

Виставка кращих робіт фестивалю триватиме в Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка по 2 березня.

Потому Володимир Онищенко відповів на запитання журналістів.