З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

e-mail Друк PDF

13 лютого в Полтаві відбулися урочисті збори з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення контингенту радянських військ із Республіки Афганістан.

Учасники зібрання переглянули документальний фільм про події Афганської війни, хвилиною мовчання вшанували пам’ять земляків, які загинули на далекій афганській землі.

Воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій на території інших держав привітали голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, Полтавський міський голова Олександр Мамай, голова обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), депутат обласної ради Юрій Цомартов.

Олександр Удовіченко, зокрема, зазначив, що учасники бойових дій на території інших держав: ті, хто загинув на тій далекій і водночас такій близькій війні, та ті, хто повернувся до мирного життя, показали приклад вірного служіння Вітчизні, відданості військовому обов’язку, а отже заслуговують на увагу та підтримку з боку влади. Він запевнив, що влада робить і надалі робитиме все необхідне у питаннях соціального захисту ветеранів афганської війни, надання допомоги у вирішенні побутових питань, поліпшення медичного обслуговування.

У свою чергу, Володимир Онищенко розповів про тяжку місію, яку виконав свого часу у місті Кременчуці, повідомивши батькам про загибель в Афганістані їхнього сина. Він підкреслив, що суспільства пам’ятає загиблих воїнів-інтернаціоналістів, вшановує героїв живих.

Про високий патріотизм воїнів-афганців, активну роботу їхніх громадських організацій у плані організації військово-патріотичного виховання підростаючого покоління говорив Олнександр Мамай.

Олександр Удовіченко, Володимир Онищенко, Олександр Мамай, Юрій Цомартов вручили активістам обласної, міських та районних організацій Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), почесні відзнаки обласної державної адміністрації, обласної ради, Полтавського міськвиконкому, Української спілки ветеранів Афганістану.

Відбулося нагородження лауреатів обласної премії імені С.А.Ковпака, заснованої обласною радою.

Урочисту частину зібрання продовжив святковий концерт.