Перші керівники області зустрілися з ветеранами Афганістану

e-mail Друк PDF

14 лютого відбулася традиційна зустріч голови обласної державної адміністрації, депутата обласної ради Олександра Удовіченка та голови обласної ради Івана Момота з керівниками обласної, міських та районних організацій Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення контингенту радянських військ із Республіки Афганістан.

Учасників зібрання привітав Іван Момот. Він, зокрема, відзначив важливу роботу, яку проводять ветеранські організації воїнів-інтернаціоналістів у питаннях соціального захисту учасників бойових дій та сімей загиблих, військово-патріотичному вихованні молоді, забезпеченні миру і злагоди на Полтавщині; наголосив на згуртованості ветеранів Афганістану та висловив їм вдячність за активну громадянську позицію.

У свою чергу, голова обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану, депутат обласної ради Юрій Цомартов зазначив: «У нас зараз є повне розуміння з обласною владою, яка зі свого боку робить все, що в її компетенції. Хоча є й проблеми, але завжди нам ідуть назустріч і сприяють у їхньому позитивному вирішенні».

У ході зустрічі відбулося обговорення проблемних питань, порушених ветеранами. Йшлося про дотримання передбачених законодавством України пільг учасникам Афганської війни в частині забезпечення житлом, транспортного перевезення, призначення пенсій, поховання з військовими почестями та ін.

Оплесками та квітами зустріли присутні звістку про нагородження бойових побратимів – земляків високими державними нагородами.

Олександр Удовіченко та Іван Момот виконали приємну місію - вручили активістам місцевих організацій Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) почесні відзнаки облдержадміністрації та обласної ради.

Насамкінець зустрічі прозвучали афганські пісні у виконанні учасника бойових дій в Афганістані Олександра Короста.

У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, обласний військовий комісар Борис Павлов, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Валерій Руденко, генеральний директор ОДТРК «Лтава» Микола Ляпаненко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.