Двадцять перша позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

24 лютого відбулося пленарне засідання двадцять першої позачергової сесії обласної ради.

У роботі сесії взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, заступники голови обласної ради, обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови районних державних адміністрацій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, церкви, акредитованих засобів масової інформації

На початку засідання голова обласної ради Іван Момот та перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко оприлюднили заяви про складання повноважень очільників обласної ради.

Ці заяви сесія взяла до відома та доручила вести засідання заступнику голови обласної ради Володимиру Марченку.

Володимир Марченко повідомив, що в обласній раді на базі двох політичних фракцій - «Батьківщина» та Політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» - створено міжфракційне об’єднання «Народна рада».

Наразі до порядку денного сесії було внесене питання про обрання голови обласної ради та першого заступника голови обласної ради.

Олександр Удовіченко поінформував, що з огляду на рішення виконкому обласної організації Партії регіонів про ліквідацію обласної організації партії, фракція Партії регіонів в обласній раді розпущена.

Потому депутати вислухали представників Полтавського євромайдану, архиєпископа Полтавського і Кременчуцького Української Православної Церкви Київського патріархату Федора. Прозвучали пропозиції стосовно створення громадської комісії з розслідування правопорушень та корупційних дій, вчинених посадовими особами області та підготовки матеріалів для передачі до суду, забезпечення прозорості показників місцевих бюджетів, перейменування в області вулиць, що носять ім’я Леніна на вулиці Героїв Майдану, створення громадської ради при обласній раді, виділення коштів на лікування постраждалих протестувальників, сприяння об’єднанню української православної церкви та ін.

Ці пропозиції громадськості обласна рада підтримала.

Депутат обласної ради Іван Панасенко висунув кандидатуру депутата Петра Ворони на обрання головою обласної ради. Кандидатура Петра Ворони була схвалена депутатами та представниками громадськості. Інші кандидатури запропоновані не були.

Відтак було утворено лічильну комісію на чолі з головою комісії, депутатом Анатолієм Шкарбаном.

Відбулося голосування. За його результатами головою обласної ради обрано депутата від Оржицького виборчого округу, голову фракція Політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» Петра Ворону.

Відповідно до Регламенту обласної ради, голова обласної ради Петро Ворона вніс дві пропозиції: про обрання першим заступником голови обласної ради депутата Володимира Марченка (фракція «Батьківщина»), заступником голови обласної ради – депутата Володимира Микійчука (фракція «Батьківщина»).

За підсумками проведеного голосування першим заступником голови обласної ради обраний Володимир Марченко, заступником голови обласної ради – Володимир Микійчук.

По закінченні пленарного засідання в інтерв’ю журналістам ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона сказав:

- Сьогодні ми проводили сесію разом із громадськістю. У залі було дуже багато представників політичних партій, громадськості, які були активними учасниками Майдану. Звичайно, було багато різних звинувачень, емоцій, але саме головне - сьогодні було оголошено, що Партія регіонів в області саморозпустилася. На сьогодні фракції Партії регіонів в обласній раді немає. Є багато позафракційних депутатів, кожен з них зробив для себе висновок, що Янукович – дуже велике зло для області та для усієї України. Було переобране керівництво обласної ради та прийнято багато рішень щодо громадського контролю влади. Народ переходить сьогодні від представницької демократії до безпосередньої. Він сам хоче брати участь у владі. Тобто він перестав бути джерелом влади, а став фактично владою. Новообране керівництво обласної ради та депутатський загал розуміють, що з людьми треба працювати набагато відкритіше і тісніше. І ми це будемо робити. Прийняті відповідні документи з приводу активної участі громадськості у прийнятті рішень, а також люстрації. Ті посадовці, чиновники, правоохоронці, які свого часу брали хабарі, мали певні зловживання, порушували закон, не повинні працювати на своїх посадах. Цим питанням буде займатися громадськість. Я дуже радий, що Полтавщина ще раз підтвердила реноме не просто духовної, а миролюбної столиці України.

Голова обласної ради Петро Ворона висловив упевненість, що влада і громадськість разом будуватимуть щасливу квітучу Полтавщину.