"Три літа Тараса Шевченка" - новий доробок ОДТРК "Лтава"

e-mail Друк PDF

На замовлення обласної ради та облдержадміінстрації  до 200-річчія народження Великого Кобзаря творчий колектив Полтавської ОДТРК «Лтава» створив двосерійний документальний телевізійний фільм «Три літа Тараса Шевченка».Учора у стінах тедецентру відбулася презентація стрічки.

На прем'єрі побував голова Полтавської обласної ради Петро Ворона:

- Досі про Тараса Шевченка найсильніше враження у мене було складене після того, як прочитав книгу нашого земляка Дмитра Чуба "Живий Шевченко". От і ця стрічка показує Шевченка не тільки як письменника, поета і митця, а й як просту людину, яка на своєму життєвому шляху зустріла багато випробувань. Дуже хочеться, щоб подібні фільми робили свій важливий внесок у формування нашої національної свідомості.

Творчий колектив стрічки – автор сценарію, режисер-постановник ,музичний редактор і виконавчий продюсер – Наталія Іванченко, режисер-постановник і оператор-постановник –Дмитро Старіков, оператор Максим Старіков, відеомонтаж Олена Шарбенко та Вадим Ануфрієв. У ролі кобзаря виступив заслужений художник України, член Національної спілки кобзарів України Іван Новобранець. Текст читали актори театру ім. Гоголя – народний артист України Василь Голуб, Ольга Чернявська, Людмила Тимофеєва та Богдан Чернявський. Генеральний продюсер Микола Ляпаненко.

«Три літа» - знакова збірка віршів Шевченка, три останніх подорожі Україною, за словами самого Кобзаря - період прозріння. Це і алегорична назву телефільму. Україна і зокрема Полтавщина відіграли важливу роль у творчому стані поета, де він не тільки писав, але й багато що малював.  Концепція авторів фільму – розкрити велич генія, використовуючи спогади сучасників, листи та щоденник поета у період його перебування в Україні. Показати Кобзаря як людину без прикрас, в емоціях, переживаннях, розпачі і надії.

Фільм знімали на місцях, де бував Шевченко, використані документи з архівів Національного музею Т. Г. Шевченка, в тому числі і рукописна збірка поезій «Три літа». Музичний лейтмотив фільму – символічний Кобзар, який співає перед кожним знаковим епізодом фільму - заслужений художник України, член Національної спілки кобзарів України Іван Новобранець. Текст читали актори театру ім. Гоголя – Ольга Чернявська, народний артист України Василь Голуб,Людмила Тимофеєва та Богдан Чернявський.

Робота над фільмом тривала більше року, великими зусиллями, заради великої справи…

Кобзаря читати, переосмислити і знову цитувати закликав полтавську громаду ректор ПНПУ Микола Степаненко.

За матеріалами сайту Полтавської ОДТРК "Лтава"