Народне віче: захистити суверенітет і соборність України

e-mail Друк PDF

2 березня біля будинку облдержадміністрації та обласної ради відбулося народне віче на підтримку суверенності України у зв’язку із можливою агресію з боку Російської Федерації.

У народному зібранні взяли участь представники влади, громадськості, політичних партій, духовенства, молоді, депутати місцевих рад.

На віче виступили архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української православної церкви Київського патріархату Федір, секретар Полтавської єпархії Української православної церкви Московського патріархату, отець Михаїл, представник Української греко-католицької церкви отець Максим, голова обласної ради Петро Ворона, заступник голови обласної організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Олег Пругло, голова обласної організації політичної партії «За Україну» Олег Пустовгар, голова крайової організації «Просвіта» Микола Кульчинський та інші.

У своєму виступі голова обласної ради, голова обласного комітету спротиву російській окупації Петро Ворона закликав земляків до захисту незалежності і соборності рідної України, чинити супротив будь-яким посяганням на українську територію.

- Настав час внутрішньої люстрації для кожного з нас, - наголосив Петро Ворона. – Перед пам’яттю загиблої на майдані Небесної сотні, заради своїх дітей, майбутнього України ніхто з нас не має морального права виявляти сьогодні байдужість. Ми повинні задекларувати свою громадянську позицію, стати на захист рідної землі. Наша сила у згуртованості та єдності!

Голова обласної ради Петро Ворона поінформував громадськість про те, що утворено обласний комітет спротиву російській окупації, важливі стратегічні об’єкти в області взяті під охорону, ведеться спільне патрулювання території області правоохоронцями та представниками громадських організацій.

Як зазначив Петро Ворона, вчора президія обласної ради ухвалила заяву із засудженням військової агресії з боку Російської Федерації та звернулася до Верховної Ради України та новопризначеного Кабінету Міністрів України з вимогою вжити всі необхідні і можливі дії для мирного врегулювання ситуації в Україні. Не можна допустити, щоб пролилася кров мирних людей. За словами Петра Ворони, текст звернення у телефонному режимі підтримали майже всі депутати обласної ради.

Учасники віче засудили агресивну політику Росії щодо України, заявили про своє бажання відстоювати суверенітет і територіальну цілісність України, боронити рідну землю від окупантів.