Володимир Марченко зустрівся з колективом ПолтНТУ

e-mail Друк PDF

Днями у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за участі першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка відбулося розширене засідання Вченої ради, під час якого обговорено складну суспільно-політичну ситуацію в Україні.

На початку зібрання ректор ПолтНТУ, депутат обласної ради Володимир Онищенко зазначив, що багатотисячний студентський та науково-педагогічний колектив університету демонструє згуртованість щодо збереження цілісності України. Він наголосив, що всі керівники структурних підрозділів, науково-педагогічні працівники і співробітники університету повинні забезпечувати стабільну організацію навчального процесу.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко повідомив, що з метою стабілізації ситуації створений обласний штаб, до якого увійшли представники громадськості, силових структур, органів місцевого самоврядування тощо. Також Володимир Марченко оголосив текст заяви, яка прийнята Президією Полтавської обласної ради щодо засудження військової агресії на території України.

Під час обговорення ситуації в державі, завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства Надія Кочерга зазначила, що усі повинні керуватися фундаментальним принципом – «Там де єдність, там і перемога». Доцент кафедри історії Ігор Гавриленко, який був учасником Народного віче у Полтаві сказав, що на мітингу на підтримку суверенності та цілісності нашої країни було багато студентів та співробітників університету. Завідувач кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій та опору матеріалів Андрій Павліков висловився на підтримку Верховної Ради України та Уряду України в намаганнях стабілізувати ситуацію в державі та запобігти спробам посварити два сусідніх народи.

У результаті засідання прийнято рішення підготувати і розмістити на сайті університету спільне звернення Вченої ради, профспілкового комітету та студентського парламенту ПолтНТУ.

 

ЗВЕРНЕННЯ

науково-педагогічного колективу та студентів Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

В умовах складної суспільно-політичної ситуації в нашій країні, підтримуючи Уряд та Верховну Раду в прагненні розбудовувати Україну як дійсно вільну, демократичну, правову державу з європейським рівнем розвитку, закликаємо всіх громадян та політиків нашої та інших держав:

припинити вчиняти дії і робити заклики до розхитування стабільності в країні, до порушення територіальної цілісності та зазіхання на державний суверенітет України;

не допустити пролиття жодної краплі крові, яка могла б розділити народи, суспільства і родини;

припинити використовувати політичну та економічну нестабільність у власних політичних амбіціях та інтересах;

цивілізовано і в правовий спосіб розв’язувати всі спірні питання як у міжнародних стосунках, так і в суспільно-політичних процесах у державі та в її окремих регіонах.

Звертаємося до Президента Російської Федерації та Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації – заради майбутнього братніх українського та російського народів скасувати рішення щодо дозволу на використання військових сил Російської Федерації на території України. Зовнішня агресія ніколи не приносила щастя жодному народові.

Звертаємося до російської наукової інтелігенції, до наших партнерів – вищих навчальних закладів Росії – сьогодні необхідно припинити нагнітання взаємної недовіри та ворожнечі на політичному рівні і в інформаційному просторі, що руйнує мир та спокій в наших країнах і домівках. Наше покликання – захищати в суспільстві цінності людського життя, честі й гідності, відстоювати правду й істину всупереч будь-яким намаганням політиків у боротьбі за владу посварити наші народи.

Вчена рада, профспілковий комітет та студентський парламент

Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

3 березня 2014 року

 

Прес-служба ПолтНТУ