Україна єдина!

e-mail Друк PDF

15 березня у Полтаві відбувся культурно-мистецький марафон «Україна єдина!»

Тисячі полтавців прийшли до адміністративного будинку обласної ради та облдержадміністрації, аби засвідчити свою активну громадянську та державницьку позицію, висловити протест з приводу агресії Російської Федерації.

Перед присутніми виступили голова обласної ради Петро Ворона, голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української православної церкви Київського патріархату Федір, голова Полтавської обласної організації ВО «Свобода» Роман Чабановський, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Микола Степаненко та студентка історичного факультету університету Мирослава Сахно, голова виконкому міської організації партії «Удар» Сергій Марчишинець, інші політичні та громадські діячі, представники творчої інтелігенції.

Голова обласної ради Петро Ворона, зокрема, зазначив, що наш народ зняв пута, заплативши за свою свободу кров’ю кращих синів і дочок України. Представники різних національностей, які проживають на Полтавщині, звернулися до військкоматів, висловивши бажання захистити рідну землю від агресора. Наймолодшому з них – 15 років, найстаршому – 73.

- Ми стали справжньою нацією, яку неможливо здолати, - наголосив Петро Ворона та процитував Тараса Шевченка, - «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі!»

Голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук підкреслив, що ми є господарями у власному домі, на рідній землі, в Україні. Наш народ виборов право на свободу, мирне життя у незалежній суверенній державі. Тому він буде боротися за своє майбутнє до останнього, його не здолати.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять Небесної сотні.

Літературна композиція за творами Т.Г. Шевченка прозвучала у виконанні народного артиста України Василя Голуба, патріотичні пісні подарували глядачам народна артистка України Наталія Хоменко, журналіст Віктор Волощенко, студентка Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Людмила Супрунова, народний аматорський гурт «Ренесанс» Великотростянецького сільського будинку культури Полтавського району, заслужена артистка України Тетяна Садохіна, заслужена артистка України Олена Білоконь, інші виконавці та творчі колективи.