Відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

e-mail Друк PDF

20 березня під головуванням Петра Ворони відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голови районних рад, депутати обласної ради Анатолій Олійник та Лев Жиденко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, обласного військового комісаріату.

Розглядаючи питання про взаємодію органів місцевого самоврядування та силових структур області, учасники зібрання заслухали інформацію начальника УМВС України в області Івана Корсуна та заступника обласного військового комісара Сергія Манжоса про заходи, спрямовані на стабілізацію суспільно-політичної ситуації в області, виконання Указу виконуючого обов’язки Президента України про часткову мобілізацію.

Як зазначив Петро Ворона, на районні ради сьогодні покладено завдання зберегти спокій, забезпечити стабільність у районах та бути готовими, в разі необхідності, до швидкої мобілізації громадян на захист території області. Він закликав голів районних рад до дієвої співпраці з силовими структурами та громадськістю в питаннях організації безпеки жителів області та захисті інтересів держави. Зокрема, висловив пропозицію по відновленню роботи громадських формувань з охорони правопорядку на селі та роботи громадських помічників дільничних інспекторів міліції.

Враховуючи, що у більшості районних рад обрано нових голів, Петро Ворона ознайомив присутніх з Положенням про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

Потому було розглянуто питання про Українську Асоціацію районних та обласних рад, про організацію навчання новообраних голів районних рад, про навчання в Національній академії державного управління при Президентові України та підвищення кваліфікації в 2014 році, про стан державної реєстрації права оренди земельних часток (паїв) сільськогосподарськими підприємствами області, про стан проведення платежів Головним управлінням державного казначейства в області.

Перед присутніми виступили директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, начальник Головного управління Державного казначейства в області Олег Чепурний, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, заступник начальника Головного управління Держкомзему в області Олександр Шило.

Голова Карлівської районної ради Петро Світлик порушив питання про недопущення припинення електро- та газопостачання бюджетних підприємств, установ та організацій через заборгованість. Наразі Координаційна рада ухвалила відповідне звернення до керівників ПАТ «Полтаваобленерго» та ПАТ «Полтавгаз».

Насамкінець голова обласної ради Петро Ворона повідомив, що восени нова влада реформує місцеве самоврядування. Обласні та районні ради отримають можливість створювати виконкоми для реалізації своїх повноважень. На переконання Петра Ворони, сьогодні органи місцевого самоврядування повинні будувати відносини з органами виконавчої влади на партнерських засадах, бути лобістами інтересів територіальних громад.

Відбулася відео-презентація Концепції реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. В обговоренні положень Концепції виступили голова обласної ради, доктор наук державного управління Петро Ворона, голова Гадяцької районної ради Олександр Міняйло, голова Решетилівської районної ради Петро Кошовий, голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко, голова Полтавської районної ради Василь Степенко, голова Карлівської районної ради Петро Світлик, голова Диканської районної ради Станіслав Муха, голова Гребінківської районної рвади Валерій Зінченко.

Були висловлені пропозиції щодо доцільності встановлення нижньої кількісної межі населення для сільських рад, стимулювання об’єднання громад державою, забезпечення ресурсної бази територіальних громад, формування бюджетної системи «знизу догори», розширення повноважень районних рад та ін.