Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю

e-mail Друк PDF

26 березня в обласній раді відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю, укладеного на рекомендацію постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Від обласної ради документ підписав голова обласної ради Петро Ворона, від облдержадміністрації – голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук.

З текстом Меморандуму були ознайомлені керівники прокуратури області, Головного управління юстиції в області, Головного управління Міндоходів в області, Головного управління Держземагентства в області, Головного управління Держсанепідслужби в області, Державної інспекції сільського господарства в області, Державної екологічної інспекції в області.

Голова обласної ради Петро Ворона висловив упевненість, що Меморандум запрацює. Він зазначив, що документ буде надіслано до районних рад, з його змістом ознайомляться керівники сільськогосподарських підприємств та господарств.

Петро Ворона звернув увагу очільників контролюючих органів та служб на неприпустимість зловживань перевірками та накладенням штрафних санкцій на товаровиробників.

У свою чергу, Віктор Бугайчук попередив, що буде особисто займатися фактами порушення Меморандуму.

Від імені аграріїв Полтавщини депутат обласної ради, генеральний директор ТОВ «Агрофірма імені Довженка» Віктор Скочко подякував першим керівникам області за розуміння та підтримку сільських товаровиробників.

У зібранні взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Корост, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний.

 

МЕМОРАНДУМ

ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ

 

від 26 березня 2014 року                                                                                                                  м. Полтава

 

Недосконалість регулювання правового поля у земельному, податковому, природоохоронному, екологічному законодавстві щодо державної реєстрації права оренди земельних ділянок (паїв), які використовують сільськогосподарські підприємства, набуття права користування невитребуваними земельними паями, використання надр у частині видобування підземних вод для господарських потреб тягне за собою мільйонні штрафні санкції, що є дестабілізуючим фактором у проведенні комплексу весняно-польових робіт та неминуче призведе до спаду аграрного виробництва в Полтавській області.

За результатами розширеного засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, рекомендовано укласти даний документ про наступне:

1. Визнаючи Закони України, інші нормативно-правові акти, що встановлюють та регулюють правове поле перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, з метою зміцнення обопільного співробітництва щодо розвитку земельної, податкової, природоохоронної та екологічної сфери, прагнучи підвищити ефективність їхнього правового регулювання, виходячи із інтересів територіальних громад у частині планування продовольчої безпеки держави та розвитку сільських територій,

вважати, що органам державного нагляду та контролю необхідно здійснити заходи щодо перегляду програм проведення перевірок, застосування штрафних санкцій до сільськогосподарських товаровиробників у частині викладених вище питань, до врегулювання їх на законодавчому рівні.

2. Обласна рада та обласна державна адміністрація беруть на себе зобов’язання звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо законодавчого врегулювання проблем, які унеможливлюють ефективну роботу сільськогосподарських товаровиробників.

 

МЕМОРАНДУМ ПІДПИСАЛИ:

Голова Полтавської обласної ради П.В.ВОРОНА

Голова Полтавської обласної державної адміністрації В.М.БУГАЙЧУК

 

З МЕМОРАНДУМОМ ОЗНАЙОМЛЕНІ:

В.о. прокурора Полтавської області С.О.ДЕНИСЕНКО

Заступник начальника Головного управління юстиції в Полтавській області Н.В.ЛЕБЕДЬ

Заступник начальника Головного управління Міндоходів в Полтавській області С.О.КОВАЛЬ

Начальник Головного управління Держземагентства в Полтавській області Є.В.КУСЯКА

В.о. начальника Головного управлінням Держсанепідслужби в Полтавській області С.Л.МАКЄЄВ

Начальник Державної інспекції сільського господарства в Полтавській області А.О.ПАЩЕНКО

Перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Полтавській області М.В.КУЧМА