Критична ситуація з каналізаційними колекторами у Полтаві потребує розв’язання

e-mail Друк PDF

27 березня перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Тетяна Корост, кандидат на посаду першого заступника голови облдержадміністрації Олег Пругло, директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Сергій Шульга оглянули колектори комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» у місті Полтаві, які потребують термінової реконструкції.

За інформацією генерального директора підприємства Олега Кретовича, для усунення наслідків аварій на колекторах, на кожному з чотирьох провалів встановлено потужні насоси та прокладено пластикові труби, через які прокачуються стоки. Втім, це лише тимчасовий захід, який не вирішує проблему. Потрібні значні кошти на здійснення кваліфікованої реконструкції аварійних ділянок колекторів, які підприємство не має.

Як зазначила Тетяна Корост, критичну ситуацію з каналізаційними колекторами у Полтаві потрібно вирішити якнайшвидше, адже каналізаційні стоки у місцях провалів колекторів наносять непоправну шкоду довкіллю. Окрім цього, встановлені насоси споживають чимало електроенергії, що негативно позначається на фінансово-господарській діяльності «Полтававодоканалу». На думку Тетяни Корост, для вирішення проблеми потрібно об’єднати зусилля підприємства, обласної ради та Полтавської міської ради, зокрема, консолідувати кошти фонду охорони навколишнього середовища області та міського бюджету.