На Народному віче слухали про роботу обласної ради

e-mail Друк PDF

30 березня у Полтаві, біля адмінбудинку обласної ради, відбулося Народне віче, на якому розглянуто ряд питань суспільно-політичного життя області.

Учасники віче вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв Небесної сотні, помолилися за загиблих та за Україну разом із архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Української православної церкви Київського патріархату Федором.

За дорученням голови обласної ради Петра Ворони, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук поінформував присутніх про роботу обласної ради протягом останнього тижня.

Зокрема, було зазначено, що триває робота по підготовці до чергової сесії обласної ради. На виконання рішення двадцять першої позачергової сесії обласної ради «Про забезпечення реалізації ініціатив громадськості» створено Громадську раду при обласні раді, яка вже почала працювати. Разом із новообраними головами районних рад активісти Громадської ради взяли участь триденному навчальному семінарі з актуальних питань місцевого самоврядування в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

За результатами розширеного засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин в обласній раді напрацьовано ряд пропозицій Верховній Раді України по врегулюванню правового поля у земельному, податковому, природоохоронному, екологічному законодавстві щодо державної реєстрації права оренди земельних ділянок (паїв), які використовують сільськогосподарські підприємства, набуття права користування невитребуваними земельними паями, використання надр у частині видобування підземних вод. До прийняття відповідних рішень парламентом України, на Полтавщині підписано Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю. Від обласної ради документ підписав голова обласної ради Петро Ворона, від облдержадміністрації – голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук. З текстом Меморандуму були ознайомлені керівники контролюючих органів.

Протягом тижня голова обласної ради Петро Ворона провів особисті прийоми громадян, у тому числі виїзні. Розглянуті звернення громадян – жителів міст Полтави, Комсомольська, Лубен, Хоролу, Миргорода; Оржицького, Семенівського та Великобагачанського районів.

Відбулася робоча поїздка керівників обласної ради та голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Тетяни Корост до Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, який відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області. Розглянуто питання будівництва каналізаційних очисних споруд та будівництва нового корпусу стаціонарного відділення.

Робоча група на чолі із першим заступником голови обласної ради Володимиром Марченком оглянула у місті Полтаві колектори комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», які потребують термінової реконструкції.

Голова обласної ради Петро Ворона та перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко здійснили робочу поїздку у Котелевський район Вони оглянули ділянку річки «Котельва», на якій були проведені роботи з відновлення водності за кошти фонду охорони навколишнього природного середовища області,. Також керівники обласної ради ознайомилися з роботою комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради, побували на території Більського городища, оглянули територію заповідника.

За тиждень, що минув, виконавчим апаратом обласної ради опрацьовано 32 заяви громадян щодо надання депутатами обласної ради матеріальної допомоги малозахищеним громадянам на загальну суму 35 тис. 300 грн.

Було зареєстровано 24 заяви від громадян, які знаходяться на розгляді у відповідних службах.

Продовжує свою діяльність робоча група з питання надання допомоги постраждалим учасникам масових акцій протесту на Євромайдані, які проживають у Полтавській області, створена відповідно до розпорядження голови обласної ради.

Почала працювати створена відповідно до розпорядження голови обласної ради робоча групи щодо здійснення аналізу рішень обласної ради шостого скликання з питань користування надрами на території Полтавської області.

Цю інформацію учасники Народного віче взяли до відома.

У Народному віче взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, депутати обласної ради – члени міжфракційної депутатської групи «Народна рада»: Юрій Шляховий, Юрій Кривошеєв, Олег Романчук та інші.