Регіональному розвитку на Полтавщині – європейську підтримку

e-mail Друк PDF

4 квітня голова обласної ради Петро Ворона та голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук зустрілися з керівником групи експертів проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» паном Коліном Меддоком та його заступником паном Юрієм Третяком.

Програма технічної допомоги ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» реалізується міжнародним консорціумом, до якого входять Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, німецька компанія GFA та Асоціація агенцій регіонального розвитку України. Вона складається з проекту технічної допомоги Уряду і регіонам України та грантової програми у 25 млн. євро для фінансування проектів регіонального розвитку в областях України.

Полтавщина увійшла до числа п’яти пілотних областей, які було обрано для реалізації проекту.

У ході зустрічі відбулося представлення проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», обговорено аспекти реформування системи управління регіональним розвитком, план подальшої співпраці.

Пан Колін Меддок наголосив, що Полтавщина має всі необхідні базові ресурси та можливості, щоб досягти економічного успіху. Разом із тим, на його думку, важливу роль також має відіграти працьовитість українців, їхня активна життєва позиція. Наразі пан Колін Медок висловив упевненість, що розроблення стратегії регіонального розвитку за європейською методикою сприятиме успішному соціально-економічному розвитку області, активізує залучення іноземних інвестицій.

У свою чергу, Петро Ворона підкреслив, що область має позитивний досвід щодо реалізації спільного проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». При цьому він зазначив, що проектний метод набагато кращий, ніж програмно-цільовий, оскільки забезпечує більш ефективне використання фінансових ресурсів та стимулює економічний розвиток.

Зацікавленість органів виконавчої влади Полтавщини у якнайповнішій реалізації даного проекту, впровадженні на теренах області дієвої політики регіонального розвитку підтвердив Віктор Бугайчук.

У зустрічі взяла участь директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Адамович.