Потурбуватися про тих, хто потребує допомоги найбільше

e-mail Друк PDF

7 квітня голова обласної ради Петро Ворона відвідав Полтавську обласну клінічну психіатричну лікарню ім. О.Ф. Мальцева, яка відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області.

На сьогодні у цьому обласному закладі охорони здоров’я на стаціонарному лікуванні перебуває 771 пацієнт.

Петро Ворона оглянув кілька відділень, харчоблок, холодильні камери, погріб для зберігання овочів. Він спілкувався з працівниками лікарні та хворими, цікавився умовами перебування хворих, їхнім харчуванням, медикаментозним забезпеченням лікувального процесу, ставленням медичного персоналу лікарні до підопічних.

За результатами ознайомлення з роботою харчоблоку, голова обласної ради відзначив незадовільний рівень харчування пацієнтів – суп із манної крупи та моркви був несолоним, у ньому відсутня картопля, чай без цукру. Салати до меню не входять - їх хворі змушені купувати у приватному магазині на території лікарні. Ті, хто не мають грошей, та кому не дозволяється самостійно виходити з корпусів, обмежуються привезеним із харчоблоку. Як розповіла одна пацієнтка, за тиждень перебування на лікуванні, борщу вона не покуштувала.

У коморі брудно. Із двох холодильних камер одна непрацююча, проте у ній зберігається м’ясо.

У харчоблоці на правах господині проживає кішка.

Постільна білизна на ліжках хворих здебільшого несвіжа, сірого кольору.

Частина приміщень потребує невідкладного ремонту, деякі (вже списані) необхідно розібрати.

Голова обласної ради Петро Ворона акцентував увагу головного лікаря цього закладу Максима Денеко на виявлених недоліках та порушеннях, наголосив на персональній відповідальності керівника.