З турботою про майбутнє

e-mail Друк PDF

Днями голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку у Карлівський район.

Був час, коли його економіка належала до однієї з міцніших в області, продукція підприємств переробки, машинобудування користувалась попитом за межами України. Зараз більшість із них припинили роботу, деякі знаходяться на межі банкрутства.

Петро Ворона вирішив особисто розібратися у ситуації, що склалася, визначити шляхи, можливості відновлення виробництва, створення нових робочих місць. Він відвідав спиртозавод. Тут зберегли у робочому стані технологічні лінії, підтримують постійний контакт з колишніми працівниками і готові, в разі потреби, швидко відновити виробництво при залученні мінімальних ресурсів. Спілкуючись зі спеціалістами, Петро Ворона запропонував підготувати необхідні матеріали для його звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України з клопотанням про здійснення заходів по відновленню програми біопалива, що сприятиме роботі майже восьмидесяти спиртзаводів у державі, у тому числі Карлівського, Лохвицького, Хорольського.

Криза практично зупинила виробництво і на Карлівському мехзаводі. Раніше тут працювало більше 800 працівників, щомісяця випускалось 100 одиниць спецтехніки: молоковозів, сміттєвозів, іншої техніки. Не дивлячись на потребу у цій продукції, підприємство не працює через малу чисельність замовлень.

Оглядаючи виробничі потужності, голова обласної ради зауважив, що власники заводу не турбуються про його долю, пообіцяв у стислі терміни зустрітись з ними та обговорити перспективи розвитку підприємства, його залучення до вирішення завдань обласних екологічних програм.

Такий конструктивний, зацікавлений підхід був характерним для Петра Ворони і під час його перебування на інших об’єктах. Особливо там, де відбулися позитивні зміни. Голова обласної ради ознайомився з виробництвом молоковозів, що організував приватний підприємець С.Борець. Вкладаючи мінімальні ресурси, підприємець зумів наладити виробництво сучасної техніки, успішно нарощує його.

Особливу увагу Петро Ворона приділив ознайомленню з роботою товариства «Докучаєвські чорноземи». Багатогалузеве господарство протягом дванадцяти років розвивається на базі запровадження найсучасніших технологій, залучення інвестицій, творчого підходу в управлінні і організації виробництва, здійснення значних програм соціального розвитку. Гарне враження справили на голову обласної ради оснащені сучасним європейським обладнанням хлібокомбінат, м’ясокомбінат, свинокомплекс, елеватор, доглянуті землі та сади, які обладнані крапельним зрошенням, благоустроєні території. За оцінкою Петра Ворони, набутий досвід має стати надбанням не лише Карлівщини, а й всієї області, бути зразком, школою передового досвіду.

Під час робочої поїздки Петро Ворона спілкувався з жителями району, вислухав немало пропозицій, побажань, були й скарги. Так жителі села Попівки нарікали на незадовільний стан сміттєзвалища, що задимлює округу. Представники колективу Лип’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів поскаржились на бюрократизм, гальмування з виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Петро Ворона оглянув матеріально-технічну базу ряду шкіл району, зустрівся з учнями (навіть пограв у футбол) Варварівської школи-інтернату.

Депутат обласної ради від Карлівського району Іван Коваль, який супроводжував Петра Ворону, визначив коло питань для направлення відповідних депутатських звернень і запитів до посадових осіб для вирішення нагальних питань.

За підсумками поїздки, голова обласної ради Петро Ворона дав доручення керівникам відповідних служб щодо вивчення і вирішення наявних в районі проблем, а в окремих випадках підготовки необхідних клопотань до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, а також власників підприємств.