У полі зору депутатів – робота промислових підприємств області

e-mail Друк PDF

8 квітня на розширеному засіданні постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій, яке вів голова комісії Микола Данилейко, розглянуто актуальні проблеми роботи промислових підприємств області.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, кандидат на посаду першого заступника голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, директори промислових підприємств області, журналісти.

Як доповів виконуючий обов’язки директора Департаменту нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ілля Чередніченко, за результатами роботи промислових підприємств області протягом січня-лютого 2014 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, індекс промислової продукції склав 95,4%, лютий до січня - 96,4 %. Було реалізовано промислової продукції майже на 5 млрд. грн.

Обсяг виробленої промислової продукції на провідних підприємствах машинобудування, металообробки та металургії області за січень – лютий поточного року становив понад 2,5 млрд. грн. Зростання обсягів виробництва відбулося у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (на 91,5%), текстильному виробництві (на 26,9%), добувній промисловості і розробленні кар’єрів (на 5,9%). У той же час значний спад виробництва спостерігається у машинобудуванні, виробництві виробів із деревини, металургійному виробництві.

Найкращих результатів за два місяці поточного року серед провідних підприємств області досягли ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат», ВАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю», ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин», ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод». Разом із тим, знизився випуск продукції, у порівнянні з відповідними періодом минулого року, на таких підприємствах як: ВАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ПАТ «Електромотор», ПАТ «Кременчуцький колісний завод», ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПАТ «Хорольський механічний завод» та ряд інших.

Спаду обсягів виробництва на промислових підприємствах пояснюється низьким рівнем замовлень на продукцію підприємств, недостатнім обсягом обігових коштів, високою вартістю комплектуючих та матеріалів, збільшенням вартості електроенергії.

В обговоренні питання взяли участь: віце-президент Полтавської торгово-промислової палати Олександр Дудник, голова спостережної ради, президент ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир Приходько, голова правління ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», депутат обласної ради Віктор Лотоус, керівник регіонального представництва Міжнародної торгової палати Віктор Семенов, голова правління ПАТ «Полтавський завод медичного скла» Олександр Кудацький, генеральний директор ПП «Виробничо-торгова компанія «Лукас» Олександр Лукацький, директор ПАТ «Кременчуцьке кар'єроуправління «КВАРЦ Геннадій Федотов, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Міндоходів України в області Василь Храмов та інші.

Йшлося про причини, що зумовили спад виробництва, серед яких названо зменшення ринків збуту, недостатній рівень замовлень, відсутність пільгового кредитування, наявність заборгованості перед підприємствами з боку споживачі продукції, чисельні перевірки контролюючими органами та ін. Виступаючі висловили стурбованість ситуацією, що склалася, та зазначили необхідність вжиття дієвих заходів на державному рівні, направлених на створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного промислового виробництва.

- За кожним із промислових підприємств стоять трудові колективи, а це - працівники та їхні сім’ї. Окрім цього, від роботи підприємств залежить наповнення бюджетів, вирішення соціальних питань, - зазначив голова комісії Микола Данилейко.

На важливості розвитку малого і середнього бізнесу, поліпшенні системи управління, вдосконаленні податкового законодавства та зміцненні податкової дисципліни наголосив голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук.

Голова обласної ради Петро Ворона акцентував увагу присутніх на досвіді Держави Ізраїль, де економічна політика спрямована на заміщення імпортних товарів високотехнологічною, конкурентоздатною продукцією власного виробництва та всебічну підтримку виробництва продукції, орієнтованої на експорт.

Наразі, комісія ухвалила рекомендувати Департаменту економічного розвитку та Департаменту нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації упорядкувати пропозиції до Уряду та Верховної Ради України щодо створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного промислового виробництва, які надійшли від керівників промислових підприємств області.

Депутати підтримали пропозицію першого заступника голови обласної ради Володимира Марченка – рекомендувати укласти в області Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, яким обмежити проведення на Полтавщині перевірок промислових підприємств органами державного нагляду та контролю,

Також у ході засідання комісія розглянула та взяла до відома інформацію директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олени Адамович про виконання цільової Програми підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011-2013 роки та інформацію начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Полтавській області Сергія Щербака про виконання регіональної Програми поліпшення стану промислової безпеки, охорони і гігієни праці, виробничого середовища на 2011-2013 роки.