На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

9 квітня під головуванням Валерія Пархоменка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, кандидат на посаду першого заступника голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді.

У ході засідання члени бюджетної комісії опрацювали звіти про виконання у 2013 році регіональної Програми розвитку внутрішнього виробництва на 2012-2015 роки “Модернізація – стратегічний вибір Полтавщини", програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Успішна Полтавщина – заможна територіальна громада. Будуємо разом". Після детального обговорення на пропозицію депутата обласної ради Володимира Чернявського комісія рекомендувала Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації скоротити загальну кількість обласних програм відповідно до програми економічного і соціального розвитку Полтавської області з урахуванням вимог сьогодення.

Слідом розглядалося питання про виконання та внесення змін до цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012 – 2016 роки. За інформацією голови обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Світлани Янко, метою програми є поліпшення житлово-побутових умов сільських жителів, шляхом надання їм кредитів для будівництва, добудови та реконструкції існуючого житла, придбання на вторинному ринку житлових будинків, інженерного облаштуваня житла.

У 2013 році фактично надано кредитів сільським забудовникам з бюджетів всіх рівнів та нетрадиційних джерел фінансування 4802 тис. грн. В тому числі: здержавного бюджету 2108,2 тис. грн., обласного – 1580 тис. грн., районних – 1350 тис. грн., нетрадиційних – 133,2 тис. грн. Це дало змогу досягти наступних результатів: 94 сім’ї отримали кредити для поліпшення своїх умов проживання, з них на будівництво та реконструкцію житла надано 19 кредитів на суму 1726 тис. грн., придбано 35 будинків, газифіковано 40 сільських осель. Введено в дію 39 будинки загальною площею 2,6 тис. кв. м.

По тому розпочалося обговорення та особливої гостроти набуло питання про діяльність обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.Йшлося про покращення та розширення роботи фонду щодо надання пільгових довгострокових кредитів, розробку нового Положення про обласний фонд, необхідність проведення фінансового аудиту діяльності установи.

На пропозицію голови обласної ради Петра Ворони комісія рекомендувала профільним управлінням облдержадміністрації відпрацювати дані питання та вирішила розглянути їх пропозиції на наступному засіданні.

Серед кола винесених на обговорення питань особливу увагу депутатів також викликало питання про діяльність Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва.Метою діяльності фонду є створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва на регіональному рівні, ефективне використання його можливостей в соціально-економічному розвитку регіону. За відповідними програмами фонд здійснює фінансову, інформаційну, консультаційну підтримку, у тому числі підтримку у сфері інновацій, науки і промислового виробництва, підтримку суб’єктів малого і середнього підприємництва.

З метою підвищення ефективності роботи Полтавського регіонального фонду підтримки підприємництва бюджетна комісія рекомендувала Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації відпрацювати питання по розширенню функцій установи шляхом створення ресурсного центру.

З урахуванням зауважень та доповнень депутати також підтримали питання про внесення змін та доповнень до обласної Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам, до додатку до рішення десятої сесії обласної ради шостого скликання від 29 лютого 2012 року «Про цільову Програму впровадження в області другої фази Проекту Європейського Союзу (ЄС) та Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2012 – 2015 роки».

З поміж іншого члени бюджетної комісії розглянули та підтримали звіт про виконання обланого бюджету за 2013 рік, питання про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області, заяви та звернення щодо оренди нерухомого майна обласної комунальної власності, укладання договорів позички.