Керівники обласної ради та народні депутати України домовилися про співпрацю

e-mail Друк PDF

10 квітня голова обласної ради Петро Ворона та перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко здійснили робочу поїздку у Київ та зустрілися з групою народних депутатів України, які представляють Полтавщину у Верховній Раді України: Валерієм Головком, Юрієм Бубликом, Сергієм Гордієнком, Тарасом Кутовим, Олексієм Лелюком та Юрієм Шаповалом.

Керівники обласної ради передали народним депутатам пропозиції до Верховної ради України щодо внесення змін у законодавство, які були ухвалені на розширених засіданнях постійних комісій обласної ради: з питань аграрної політики та земельних відносин, з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій.

Петро Ворона та Володимир Марченко привернули увагу народних депутатів України до проблемної ситуації, яка склалася у промисловому секторі області, - спаду обсягів виробництва промислової продукції у зв’язку з втратою підприємствами російського ринку збуту, недостатнім обсягом обігових коштів, відсутністю пільгового кредитування виробництва, іншими об’єктивними причинами. Відтак, попросили членів парламенту від Полтавщини сприяти у вирішенні на законодавчому рівні питань щодо своєчасного відшкодування підприємствам податку на додану вартість, одержання ними державних замовлень, орієнтування вітчизняного ринку на продукцію, виготовлену на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ВАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин», ПрАТ «Пирятинський сирзавод», ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів», інших підприємствах області.

Також керівники обласної ради порушили питання доцільності залучення полтавських підприємств до участі у будівництві доріг.

Окремо було розглянуто ситуацію у переробній галузі. Зокрема, Петро Ворона та Володимир Марченко розповіли про створення в області семи молочних заготівельних кооперативів. При цьому було підкреслено, що обладнання для кооперативів закуплено за кошти обласного бюджету. Найближчим часом планується відкрити ще два таких кооперативи. Створення молочних заготівельних кооперативів, які впроваджують передові технології збирання молока, на думку керівників обласної ради, сприятиме підвищенню якості молока. Разом із тим, занепокоєння у керівників обласної ради викликає проблема недостатнього стимулюванні громадян до здавання молока - економічно необґрунтований рівень закупівельної ціни на молоко у господарствах населення.

У ході розмови Петро Ворона та Володимир Марченко поінформували народних депутатів України, що обласна рада планує розглянути питання про виділення з обласного бюджету коштів, необхідних для закупівлі ліків (що не входять до відповідної державної програми) для хворих, які перебувають на лікуванні в Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері. Керівники обласної ради звернулися до парламентарів із проханням приділити увагу питанню медикаментозного забезпечення населення, зокрема – підтримати законопроект Уряду «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства», який передбачає оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення за ставкою 7 %. Петро Ворона та Володимир Марченко наголосили, що ПДВ на ліки та вироби медичного призначення не повинно лягти додатковим тягарем на плечі населення, адже нині у нашій країні немає дієвого механізму компенсації вартості ліків з боку держави, в той час коли в ряді країн цей механізм існує в рамках страхової медицини. Керівники обласної ради переконані, що оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення за ставкою не більшою за 7 % розширить можливості обласного бюджету для придбання необхідних ліків.

Народні депутати України з розумінням поставилися до проблем, озвучених головою обласної ради Петром Вороною та першим заступником голови обласної ради Володимиром Марченком, пообіцяли допомогти у їхньому вирішенні.

Було досягнуто домовленість про регулярне проведення подібних зустрічей як у Києві, так і у Полтаві, співпрацю народних депутатів України від Полтавщини та керівників обласної ради.

У зустрічі взяли участь Герой України Микола Гавриленков та директор ТОВ «Лубенський молочний завод» Володимир Дорош.

Цього дня Петро Ворона та Володимир Марченко зустрілися із заступником голови Державної служби геології та надр України Сергієм Радовановим та обговорили питання дотримання принципу прозорості у процесі видачі ліцензій на видобування корисних копалин на території Полтавської області.