Депутати розглянули виконання обласних програм

e-mail Друк PDF

14 квітня під головуванням Віктора Шадчнєва відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, кандидат на посаду першого заступника голови облдержадміністрації Олег Пругло.

У порядку контролю депутати розглянули виконання у 2013 році цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012-2016 роки. Як доповіла голова обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Світлана Янко, заходи Програми на 2013 рік профінансовані майже на 6,3 млн. грн. За кошти, які надійшли з державного, обласного, міських, районних, селищних та сільських бюджетів, нетрадиційних джерел фінансування, сільським забудовникам надано кредитів на 4,8 млн. грн. Наразі 94 сім’ї отримали можливість поліпшити умови свого проживання: 19 сімей отримали кредити на будівництво та реконструкцію житла, 35 – на придбання будинків, 40 – на газифікацію осель.

Обговорюючи питання, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко наголосив на доцільності входження обласної ради до складу засновників Фонду та створення Наглядової ради з представників засновників; депутат Ігор Сірик зазначив необхідність проведення Фондом дієвої роботи по забезпеченню повернення раніше отриманих кредитів.

Наразі інформацію Світлани Янко комісія взяла до відома. Депутати підтримали рекомендацію постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном щодо проведення перевірки стану додержання вимог чинного законодавства при здійсненні кредитно-господарської діяльності обласним Фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі; входження обласної ради до складу засновників Фонду та створення Наглядової ради з представників засновників.

Про хід виконання Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки поінформував начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Петрук. Зокрема, було зазначено, що у минулому році дана Програма профінансована на майже 7 млн. грн. Відтак, 24 молодим сім’ям були надані кредити на придбання житла. Відповідно до завдань Програми, у нинішньому році передбачається збудувати 3375 квадратних метрів житла для 54 молодих сімей, на що планується витратити 7,6 млн. грн.. коштів із державного, обласного, міських бюджетів, фінансових ресурсів від повернення раніше виданих кредитів.

Цю інформація комісія також взяла до відома.

Потому депутати заслухали та взяли до відома річний звіт про виконання показників ефективності використання майна та майнового стану комунального підприємства Рятувально-водолазна служба обласної ради, який оприлюднив начальник підприємства Віктор Лелюк.

У ході засідання було розглянуто та підтримано проекти сесійних рішень: «Про внесення змін до цільової регіональної Програми «Власний дім» на 2012-2016 роки», «Про внесення змін до рішення двадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 25.12.2013 року «Про Програму підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт – Полтава» на 2014 рік та заходи щодо сплати заробітної плати», «Про затвердження Переліків будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області, які будуть фінансуватися у 2014 році за рахунок субвенції з державного бюджету», «Про внесення змін та доповнень до обласної Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам.

У процесі обговорення питань порядку денного перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко акцентував увагу керівників комунальних підприємств на забезпеченні максимальної економії бюджетних коштів.