Петро Ворона: «Жоден із чорнобильців не повинен залишитися поза увагою влади»

e-mail Друк PDF

15 квітня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, радник Віце-прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана Юрій Ганущак, голови районних рад, міські голови міст обласного та районного значення, активісти чорнобильських громадських організацій.

Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять офіцера УСБУ в Полтавській області Геннадія Біліченка, який загинув у Донецькому регіоні при виконанні службових обов’язів.

Відповідно до порядку денного, члени Координаційної ради розглянули питання про соціальний захист учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Як зазначив перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, в області проживає 23581 осіб, які мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи. Додаткові соціальні гарантії цій категорії громадян з обласного бюджету забезпечуються в рамках обласної комплексної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 рік. Зокрема, у нинішньому році обласна рада виділила 1 млн. 178 тис. грн. на відпуск ліків по безоплатним рецептам на амбулаторне лікування та безоплатне зубопротезування постраждалих громадян.

Відповідно до рішення обласної ради, було проведено виплату одноразової допомоги в розмірі 400 грн. 980 особам, які мають статус дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. На підтримку статутної діяльності обласних громадських організацій «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідів Чорнобиля», «Діти Чорнобиля» спрямовано 124 тис. грн. На черговій сесії обласної ради планується розглянути питання про виділення з обласного бюджету коштів на санаторно-курортне лікування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з числа інвалідів Чорнобиля, в санаторіях місцевої оздоровчої бази.

В обговоренні питання взяли участь голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела, голова Гадяцької районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Віталій Биченко, голова Лубенської районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Василь Куксань, голова Кременчуцької міської організації «Союз Чорнобиль» Олександр Якименко та інші. Йшлося про досвід роботи громадських організацій у питаннях співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування області щодо медичного обслуговування, санаторно-курортного лікування та пенсійного забезпечення чорнобильців, увічнення пам’яті померлих героїв, патріотичного виховання молоді та ін. Ліквідатори аварії на ЧАЕС акцентували увагу керівників органів місцевого самоврядування області на необхідності скасування постанови Кабінету Міністрів України №1210 як такої, що не відповідає принципу соціальної справедливості.

У своєму виступі голова обласної ради Петро Ворона підкреслив, що у зв’язку з агресією Російської Федерації та діями сепаратистів на сході України сьогодні гостро постало питання збереження незалежності та суверенітету нашої держави. Відтак, звернувся з проханням до чорнобильців, які мають вагомий авторитет у територіальних громадах, висловити землякам свою позицію щодо агресії Росії та захисту рідного краю. Петро Ворона запевнив, що нова влада знає про проблеми постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та докладе максимум зусиль для їхнього вирішення. Разом із тим, він акцентував увагу керівників міст та районів області на тому, що жоден із чорнобильців не повинен залишитися поза увагою влади.

Потому члени Координаційної ради розглянули та узгодили питання, внесені до проекту порядку денного двадцять другої сесії обласної ради.

На запитання міських голів та голів районних рад дали відповіді перший заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, начальник управління майном обласної ради Сергій Сагайдачний, начальник управління з питань нафтогазового комплексу та промисловості Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Костянтин Батека, голова обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Світлана Янко.

Члени Координаційної ради проголосували за внесення змін до Положення про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові Полтавської обласної ради, якими ввели до складу Координаційної ради міських голів міст обласного та районного значення області.

Голова обласної ради Петро Ворона поінформував учасників зібрання про роботу, яка проводиться по створенню обласної асоціації органів місцевого самоврядування та запропонував колегам взяти активну участь в обговоренні Положення про цю громадську організацію.

Насамкінець радник Віце-прем'єр-міністра України Юрій Ганущак провів відеопрезентацію Концепції реформування адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування України, відповів на запитання керівників органів місцевого самоврядування Полтавщини.