Засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

16 квітня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді.

Відповідно до порядку денного засідання депутати розглянули питання про підсумки виконання Програми розвитку мисливського господарства Полтавської області на період з 2008 по 2013 рік.

Як доповів перший заступник начальника  Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко, за всі роки дії Програми в мисливських угіддях області було розселено: оленя благородного – 17 гол.; оленя плямистого – 35 гол.; лані європейської – 51 гол.; кабана – 268 гол., байбаків – 104 гол.; дикої качки – 5139 гол.; фазана – 3190 гол. Загальна сума профінансованих робіт з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за всю дію програми розвитку мисливського господарства становить 441 тис. грн. Олексій Тенянко відмітив, що в цілому програма розвитку мисливського господарства Полтавської області на період з 2008 по 2013 роки виконала своє завдання, завдяки виділеним коштам на створення центрів комплексної спрямованості з відтворення основних видів тварин фауна Полтавщини буде щорічно поповнюватись різними видами диких тварин . Господарствами усіх форм власності були перевиконані показники витрат на ведення мисливського господарства, що дало змогу ефективно та раціонально використовувати та розвивати мисливське господарство Полтавської області.

По тому розпочалося обговорення та особливої гостроти набуло питання про виконання заходів з розвитку та перезакріплення мисливських угідь усіх форм власності в області у 2013 році. Йшлося про необхідність внесення змін до закону «Про мисливське господарство та полювання», посилення контролю з боку  Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства та депутатів обласної ради за користувачами мисливських угідь, проведення аналізу діяльності мисливських господарств. З метою вирішення даних проблем комісія вирішила створити робочу групу та провести виїзні засідання.

У ході засідання депутати також заслухали та прийняли до відома звіт директора Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації про фінансування природоохоронних заходів з фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2013 році та підтримали перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2014 році.

За інформацією директора Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігоря Піддубного, на фінансування природоохоронних заходів у 2013 році з обласного бюджету було передбачено 60 млн. грн., з низ профінансовано 26,5 млн. грн. На поточний рік заплановано 43, 9 млн. грн., у тому числі на завершення знешкодження заборонених, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які знаходяться на території Полтавської області 4 млн. грн., на будівництво споруд знезараження стічних вод протитуберкульозного диспансеру 8,5 млн. грн., на реконструкцію каналізаційних колекторів у м. Полтава понад 7 млн. грн.

З поміж іншого члени комісії підтримали пропозиції депутата обласної ради Василя Стасовського щодо внесення змін до екологічного законодавства та погодили проект рішення “Про пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва”.

У ході засідання Володимир Марченко поінформував депутатів, що почала працювати створена відповідно до розпорядження голови обласної ради робоча група щодо здійснення аналізу рішень обласної ради шостого скликання з питань користування надрами на території Полтавської області. В даному контексті з метою вирішення ряду екологічних проблем на території області  комісія підтримала пропозицію депутата обласної ради Івана Панасенка переглянути дозволи, які були надані Полтавському гірничо-збагачувальному комбінату.