Петро Ворона провів особисті прийоми громадян у Новосанжарському, Кобеляцькому та Козельщинському районах

e-mail Друк PDF

16 квітня голова обласної ради Петро Ворона здійснив робочу поїздку у Новосанжарський, Кобеляцький та Козельщинський райони та провів особисті прийоми громадян – жителів цих районів.

- Влада має бути наближеною до народу, - зазначив Петро Ворона. – Не кожен із мешканців області, особливо з віддалених районів, може приїхати до Полтави, розказати про свої проблеми, отримати необхідну консультацію та допомогу. Разом із тим, спілкування з громадянами та керівниками органів місцевого самоврядування дає мені можливість повніше зрозуміти проблеми розвитку територій, громад, приймати правильні рішення.

Тільки у Нових Санжарах на прийом до голови обласної ради прийшло 27 громадян, значну частину з яких склали сільські голови. Тож і звернення до голови обласної ради, переважним чином, стосувалися проблем соціально-економічного розвитку населених пунктів району, зокрема: придбання бульдозеру для полігону твердих побутових відходів та рекультивація старого сміттєзвалища у с. Зачепилівка; забезпечення енергопостачання районного Центру культури і дозвілля; виділення територіальному центру соціального обслуговування спецтранспорту «соціальне таксі» для перевезення інвалідів-колясочників; спрощення процедури оформлення дозвільних документів на проведення капітального ремонту сільських водогонів, продовження робіт по розчищенню річки Ворона та відновленню її водності; поновлення трансляції програм районного радіомовлення; розслідування зловживань при передачі приватним агрофірмам земель державної власності та комунального майна.

Серед особистих питань громадян превалювали житлові та земельні питання.

Мешканці сусіднього, Кобеляцького району, висловили голові обласної ради стурбованість щодо вирішення питань будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям у селі Світлогорське, розчищення річки Кобелячок, реконструкції дитячого садочку у с. Василевка, виплати коштів за оренду земельних часток (паїв). проведення опалення у будівлю комунального видавництва «Кобеляки», яке відноситься до об’єктів спільної власності територіальних громад області.

З колективним зверненням до Петра Ворони прийшли представники трудового колективу ТОВ «Белгранкорм», виробничий комплекс якого розташований поблизу селища Білики. Працівники цього підприємства, яке спеціалізується на відгодівлі свиней, занепокоєні рішенням селищної ради щодо закриття їхнього підприємства та перспективою залишитися без роботи. Позиція депутатів селищної ради пояснюється бажанням захистити довкілля та здоров’я жителів територіальної громади від забруднення повітря та підземних вод, яке є наслідком виробничої діяльності ТОВ «Белгранкорм».

Голова обласної ради уважно вислухав працівників «Белгранкорму», керівників району, депутатів районної ради. Відтак, наголосив на необхідності створення компетентної комісії для вивчення ситуації, забезпечення проведення екологічної експертизи, перевірки дотримання на комплексі екологічних норм, передбачених відповідними проектними документами.

- Будемо вести предметну розмову з власником цього підприємства, інвестором - підкреслив Петро Ворона. – Поставимо категоричну вимогу – усунути наявні недоліки. Адже головне – це зберегти здоров’я наших людей.

На особистому прийомі у Козельщині чільне місце зайняли проблеми забезпечення населення якісною питною водою, зміцнення матеріальної бази підприємств житлово-комунального господарства, забезпечення фінансування закладів охорони здоров’я.

Голова обласної ради звернув увагу на те, що в районах, де відбувся особистий прийом, громадяни порушували однакові питання – це стосувалося придбання автотранспорту для перевезення учнів до місця навчання, забезпечення населення скрапленим газом, ремонту доріг, вчасного здійснення проплат через відділення Державного казначейства України, погашення кредиторської заборгованості органів місцевого самоврядування за минулий фінансовий рік, фінансування проектів - переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області та Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, забезпечення умов для ведення підприємницької діяльності, охорони навколишнього природного середовища. Чимало громадян висловили нарікання на високу вартість послуг, які надають структурні підрозділи ПАТ «Полтаваобленерго», неправомірні вимоги енергетиків до замовників робіт.

За порушеними питаннями голова обласної ради дав доручення відповідним службам та зобов’язав їх доповісти про реагування на запити громадян.

Петро Ворона підкреслив, що буде й надалі регулярно проводити виїзні особисті прийоми громадян, відвідає всі райони області.

У проведенні особистих прийомів громадян голові обласної ради Петру Вороні допомагали депутати обласної ради: від Новосанжарського виборчого округу – Григорій Перерва, від Кобеляцького виборчого округу – Анатолій Шкарбан, від Козельщинського виборчого округу – Олександр Коваленко; а також голови районних рад: Новосанжарської – Геннадій Супрун, Кобеляцької – Василь Мирошнеченко, Козельщинської – Юрій Марченко.