Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму

e-mail Друк PDF

17 квітня під головуванням Андрія Соколова відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, члени Громадської ради при обласній раді.

Відповідно до порядку денного засідання депутати заслухали інформацію про хід виконання обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році. За інформацією начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Наталії Шкоденко, за рахунок коштів обласного бюджету оздоровлено 1861 дитину, яка потребує особливої соціальної уваги і підтримки, на загальну суму 3 млн. 148 тис. грн. До Державного підприємства України „Міжнародний дитячий центр „Артек” та „Дитячий центр „Молода гвардія” з початку року направлено на оздоровлення 780 дітей, із яких 410 – за цільовими путівками.

Зимовим оздоровленням в області було охоплено з 22 грудня по 11 січня 2014 року 350 дітей з числа багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних та бездоглядних дітей обласних притулків та центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

На організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії залучено з різних джерел фінансування 78 млн. 437 тис. грн., що на 13,9 млн. грн. більше, ніж уминулому році. Обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2012-2014 роки профінансовано в повному обсязі.

У той же час, Наталія Шкоденко зазначила певні недоліки. Це підтверджує проведення 30 комплексних перевірок роботи позаміських дитячих закладів та 1230 перевірок-обстежень роботи оздоровчих закладів, із них: обстежень, де виявлено порушення санітарних норм, – 80, вимог захисту прав споживачів – 23. В усіх випадках ужито заходів адміністративного впливу. Накладено 80 штрафів на відповідальних осіб, направлено 73 приписи на адресу керівників закладів, притягнуто до відповідальності 26 посадових осіб.

Депутати прийняли до відома дану інформацію та підтримали пропозицію профільного відділу про додаткове фінансування програми у сумі 386 тис. грн. на зимове оздоровлення дітей. Комісія також підтримала пропозицію Петра Ворони включити в план роботи постійної комісії виїзні засідання в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку з метою контролю організації та проведення літньої оздоровчої кампанії.

Слідом розглядалося питання про результати конкурсу соціальних проектів і програм громадських організацій стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї, реалізованих у 2013 році та забезпечення фінансування конкурсу у поточному році.

Як доповіла заступник начальника відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Юлія Северин, у 2013 році переможцями конкурсу визначено 10 проектів 9 громадських організацій на суму 190 тис. грн., на участь у конкурсі на 2014 рік подано 33 проекти 15 громадських організацій на суму 200 тис. грн.

Після детального обговорення комісія погодила проведення конкурсу соціальних проектів і програм громадських організацій стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї у 2014 році, рекомендувала профільному відділу посилити контроль за реалізацією проектів та виключити з переліку конкурсантів партійні молодіжні організації.

Відповідно до порядку денного було також заслухано інформацію заступника директора департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Лариси Оніщук про основні напрями діяльності та заходи обласної програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки у 2014 році. У ході обговорення даної теми депутати зійшлися на тому, що підтримати пропозицію депутата обласної ради Олександра Іваніни рекомендувати профільним структурним підрозділам облдержадміністрації розглянути питання щодо визначення туризму, як однієї з пріоритетних галузей у розвитку економіки Полтавської області; здійснити моніторинг обласної програми розвитку туризму на предмет економічної ефективності, визначити пріоритетні напрямки розвитку галузі, обсяг необхідних асигнувань та прогнозований ефект від них; вивести галузь туризму на рівні районів з підпорядкування відділів культури та віднести до повноважень відділів економіки.

З поміж іншого депутати розглянули та погодили єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів Полтавської області на 2014 рік, ухвалили рішення про організацію підготовки Обласних спартакіад серед державних службовців та депутатів, затвердили план роботи постійної комісії.